Zavrieť

Porady

Účtovanie odmeny správcu konkurznej podstaty

Na aký účet mám zaúčtovať súdom schválenú odmenu správcovi
konkurznej podstaty, a tiež priznané cestovné.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    mi súdne poplatky účtuje 538 a to cestovné máš v čom ? pri súdnych poplatkoc? popíš to cestovné

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    Súd schválil konečnú správu o speňažení majetku z konkurznej podstaty a vyúčtovanie
    odmeny a výdavkov správcu.

    Odmena sa určuje aj na základe príjmu dosiahnutého speňažením konkurznej podstaty.

    Správca ďalej predložil na súd aj náklady na cestovné, ktoré súd schválil, aby bolo vyplatené v sume 256.000,-- Sk.

    Účtujem to v spoložnosti na ktorú bol vyhlásený konkurz.

    Uvažujem, že odmena by sa mohla účtovať na 523 a cestovné na 512?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Veselá
    Súd schválil konečnú správu o speňažení majetku z konkurznej podstaty a vyúčtovanie
    odmeny a výdavkov správcu.

    Odmena sa určuje aj na základe príjmu dosiahnutého speňažením konkurznej podstaty.

    Správca ďalej predložil na súd aj náklady na cestovné, ktoré súd schválil, aby bolo vyplatené v sume 256.000,-- Sk.

    Účtujem to v spoložnosti na ktorú bol vyhlásený konkurz.

    Uvažujem, že odmena by sa mohla účtovať na 523 a cestovné na 512?
    Tak ešte raz neviem či som to dobre pochopila účtuješ firmu na ktorú bol vyhlásený konkurz? alebo účtuješ pre správcu? Prečo chceš účtovať na účet 523-odmena členom orgánov spol.

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    Účtujem spoločnosť na ktorú bol vyhlásený konkurz.

    Myslela som, že správca konkurznej podstaty je vlastne orgánom spoločnosti tak,
    ako bol do vyhlásenia konkrurzu napr. konateľ.

    Alebo sa mýlim?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Veselá
    Účtujem spoločnosť na ktorú bol vyhlásený konkurz.

    Myslela som, že správca konkurznej podstaty je vlastne orgánom spoločnosti tak,
    ako bol do vyhlásenia konkrurzu napr. konateľ.

    Alebo sa mýlim?
    Nie nemýliš sa . Mi účtujeme odmeny a poplatky exek.a nie správcom konkur.podstaty tak preto som tam dala účet 538. Ja si tiež myslím, že by to malo ísť na 523 odmena. Hľadala som vo vyhľadávaní konkurzy a je tam dosť o tom písané, hlavne , že kde sa nájde postup účtovania v konkurze a bola tam odpoved, že v PORADCI EXTRA 1/05 - je to tam perfekt.vysvetlené. Nás tiež čakajú o mesiac 2 firmy v konkurze, tak som zvedavá, ako budeme mi účtovať. 1 už bola účtovaná v konkurze, ale momentálne mi tu dotyčná kolegyňka chýba. Zajtra tu bude , ak by si potrebovala ešte radu, pokiaľ to niekde inde nezistíš tak sa ozvi cez ss, koleg. mi nadiktuje postup účtovania v konkurze.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    V PORADCOVI EXTRA 1/05 je článok o učtovaní zrušenia PO likvidáciou. O učtovaní počas konkurzu, tam nevidím skoro nič.
    O tom aké je postavenie správcu konkurznej podstaty voči úpadcovi sa hovorí v zákone 328/1991 Zz. v znení neskorších predpisov, ktorý platí do 31.12.2005. Z § 14 vyplýva, že vyhlásením konkurzu práva úpadcu nezanikajú v plnom rozsahu, ale sa obmedzujú.
    Konkurz môže byť vyhlásený na PO, ale aj na FO.
    Ja si nemyslím, že správca konkurznej podstaty sa stáva z hľadiska úpadcu - PO štatutárnym orgánom. Keď si pozriete výpis z OR, tak informáciu o tom, že PO je v konkurze a kto je správcom konkurznej podstaty, nájdete v "Ďalších právnych skutočnostiach" a nie v "Štatutárnych orgánoch". Podľa mňa ide o akési právne zastúpenie úpadcu upravené zákonom o konkurze a vyrovnaní.
    Ja by som odmenu učtovala na na účet 518... a ešte by som skúmala, či patrí, alebo nepatrí do daňových nákladov PO.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Účtovala som minulého roku firmu na ktorú bol vyhlásený konkurz - za roky 2002 až 2004 pre správcu konkurznej podstaty. Tiež so nevedela, že kde mám dať cestovné náklady, ktoré vznikli správcovi konkurznej podstaty a taktiež jeho odmeny určené súdom. Daňová poradkyňa mi povedala, že všetko na 518 a ako nedaňový náklad. Tak som zaúčtovala takto ako mi bolo povedané.

    ivamon je offline (nepripojený) ivamon

    ivamon
    dobrý deň, mám otázku ohľadom účtovania odmeny predsedu výkonnej rady neziskovej organizácie, ktorý je zároveň zamestnancom, ale odmena nie je súčasťou hrubej mzdy a bola vyplatená osobitne. ďakujem

    Účtovanie odmeny správcu konkurznej podstaty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.