Zavrieť

Porady

akumulačné nádrže

Poprosím o radu ohladom velkosti akumulačných nádrží,mám splynovací kotol s výkonom 30kw a tepelnú stratu 10kw,potrebujem poradit velkost akumulačnej nádrže ked chcem kúrit denne 6hodín,neviem aké množstvo tepla dokáže naakumulovat napr.1000l vody a nechcem kupovat zbytočne velké nádrže, dalej čo je lepšie nádrž s výmenníkom alebo bez,prípadne poradte odkaz na zapojenie,kotol chcem prepojit s plyn.kotlom a zapojit tak,že ked prídem s práce a zakúrim aby išla voda do radiatorov aj do nádrží aby som nemusel najskôr nabíjat nádrže ale aby to hned kúrilo a len prebytočné teplo išlo do akumulačiek.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Toto je vysoko špecifická otázka pre odbornú firmu.Na nete na toto nenájdete spolahlivú odpoveď.

    peres je offline (nepripojený) peres

    peres
    práve na nete je vela dobrých amatérov,ktorý majú kúrenie ako svojho koníčka a sú lepší ako 90% tzv.profesionalov a verte tomu že je to tak pretože som sa o tom presvedčil pri stavbe svojho domu, mne by kludne stačila odpoved na otázku kolko tepla naakumuluje 1000l vody

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    1000 litrov pri výkone kotla 30 kW nemôžem nazvať akumulačnou, skôr vyrovnávacou nádržou, je to dosť málo. Ak ju vyženieš na nejakých 90 stupňov, odhadujem tak prevádzku z nej na 5-7 hodín, aj to záleží od zimy vonku., púotom sa úplne ochladí a tlak behá hore-dole, problém. Je to naozaj na prepočet pre firmu, ktorá to bude zapájať, oni by to mali vedieť najlepšie, čo ponúkajú. Dcére som investoval do kotolne, 25 kW kotol drevoplyn, 1000 l nádrž, no vyzerá to že ešte jednu 1000l (aj väčšia by sa hodila, len nie je miesto) budeme musieť dokúpiť pre lepšie využitie. Pre 30 kW tep.zdroja by sa žiadalo 3 m3. Poriadne zaizolovať.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    peres Pozri príspevok
    Poprosím o radu ohladom velkosti akumulačných nádrží,mám splynovací kotol s výkonom 30kw a tepelnú stratu 10kw,potrebujem poradit velkost akumulačnej nádrže ked chcem kúrit denne 6hodín,neviem aké množstvo tepla dokáže naakumulovat napr.1000l vody a nechcem kupovat zbytočne velké nádrže, dalej čo je lepšie nádrž s výmenníkom alebo bez,prípadne poradte odkaz na zapojenie,kotol chcem prepojit s plyn.kotlom a zapojit tak,že ked prídem s práce a zakúrim aby išla voda do radiatorov aj do nádrží aby som nemusel najskôr nabíjat nádrže ale aby to hned kúrilo a len prebytočné teplo išlo do akumulačiek.Ďakujem
    Čosi podobného mám. Nádrž má 1000 l a v zime vydrží po nabití cca 24 hodín. Problémom je uregulovať to. "Odborníci " mi to riešia už druhý rok. Mechanicky to robím tak, že odstavím plynový kotol, potom zakúrim pevné palivo. Teplo najskôr ide do radiátorov, neskôr z prebytkov vyhrieva akumulačku. Problémom je ked je nádrž na 90° a viac a nie je požiadavka na kúrenie - bud tam musím byť a natvrdo zredukovať horenie, alebo sa spustí ochrana tým, že spustí studenú vodu do okruhu - tú som odstavil, lebo mi začala spúšťať aj pri 70° a následne mi zmizol tlak v systéme.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    lubko6394 Pozri príspevok
    Čosi podobného mám. Nádrž má 1000 l a v zime vydrží po nabití cca 24 hodín. Problémom je uregulovať to. "Odborníci " mi to riešia už druhý rok. Mechanicky to robím tak, že odstavím plynový kotol, potom zakúrim pevné palivo. Teplo najskôr ide do radiátorov, neskôr z prebytkov vyhrieva akumulačku. Problémom je ked je nádrž na 90° a viac a nie je požiadavka na kúrenie - bud tam musím byť a natvrdo zredukovať horenie, alebo sa spustí ochrana tým, že spustí studenú vodu do okruhu - tú som odstavil, lebo mi začala spúšťať aj pri 70° a následne mi zmizol tlak v systéme.
    skus pozriet na http://technik.bloguje.cz/tema-10-topeni.php mozno ti to pomôze

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    peres Pozri príspevok
    práve na nete je vela dobrých amatérov,ktorý majú kúrenie ako svojho koníčka a sú lepší ako 90% tzv.profesionalov a verte tomu že je to tak pretože som sa o tom presvedčil pri stavbe svojho domu, mne by kludne stačila odpoved na otázku kolko tepla naakumuluje 1000l vody
    Možno ti pomôže aj toto:
    1 kcal = 1000 Cal = 4187 J to je energie nutná za standardních podmínek k ohřátí 1 kg vody o 1°C. Tuším ze 14.5 °C na 15.5 °C.
    -------------------------------------------------------------------------
    http://levne-topeni.kvalitne.cz/gj-kj-kw.php

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    lubko6394 Pozri príspevok
    Čosi podobného mám. Nádrž má 1000 l a v zime vydrží po nabití cca 24 hodín. Problémom je uregulovať to. "Odborníci " mi to riešia už druhý rok. Mechanicky to robím tak, že odstavím plynový kotol, potom zakúrim pevné palivo. Teplo najskôr ide do radiátorov, neskôr z prebytkov vyhrieva akumulačku. Problémom je ked je nádrž na 90° a viac a nie je požiadavka na kúrenie - bud tam musím byť a natvrdo zredukovať horenie, alebo sa spustí ochrana tým, že spustí studenú vodu do okruhu - tú som odstavil, lebo mi začala spúšťať aj pri 70° a následne mi zmizol tlak v systéme.
    Ak sa nemýlim toto je problém novších kotlov Viadrus, ktoré nemajú robustnú ochladzovaciu smyčku v externej nádobe nepriamo ochladzovanú, ale miešajú studenú vodu priamo do systému kúrenia. Technik s Bohumína mi povedal,že to bol tlak trhu ale skracuje to životnosť kotlov.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    lapejko Pozri príspevok
    Ak sa nemýlim toto je problém novších kotlov Viadrus, ktoré nemajú robustnú ochladzovaciu smyčku v externej nádobe nepriamo ochladzovanú, ale miešajú studenú vodu priamo do systému kúrenia. Technik s Bohumína mi povedal,že to bol tlak trhu ale skracuje to životnosť kotlov.
    Ja mám Prothermy, chyba je v tom koľkosicestnom čude, čo púšťa chladiacu vodu do trubky, ale kedže je to celé od " odborníkov " nedorobené, tak som mu odpojil snímanie teploty takže na zmenu teploty nereaguje.

    akumulačné nádrže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.