Zavrieť

Porady

Zákonník práce - prevzatie dokladov zamestnancom.

Prosím o radu : pri uzatváraní PP v prac. zmluve mám uvedenú vetu asi v tomto znení - PZ je vyhotovená v 2 vyhotoveniach, z ktorých jedno vyhotovenie preberá zamestnanec a jedno z- teľ. Tak isto aj pri ukončení PP mám túto vetu . Doklad podpíšu z- nec a z- teľ. Potrebujem ešte nejaký podpis od z- nca, že tento doklad prevzal? ( doklady zasielame aj poštou doporučene ) Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Prosím o radu : pri uzatváraní PP v prac. zmluve mám uvedenú vetu asi v tomto znení - PZ je vyhotovená v 2 vyhotoveniach, z ktorých jedno vyhotovenie preberá zamestnanec a jedno z- teľ. Tak isto aj pri ukončení PP mám túto vetu . Doklad podpíšu z- nec a z- teľ. Potrebujem ešte nejaký podpis od z- nca, že tento doklad prevzal? ( doklady zasielame aj poštou doporučene ) Ďakujem .
    Ano, ak to zamestnanec preberá osobne, tak na spodnú časť zmluvy napíše: Prevzal dňa: ........... a jeho podpis. Ak posielaš doporučene, musí to byť z doručenkou, ktorú pripneš po jej návrate k svojej kópii PP.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    VieraPopluharova, rodina1, Ingrid G., Lubaba, VERONIKA6, armor1
    6

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Prosím o radu : pri uzatváraní PP v prac. zmluve mám uvedenú vetu asi v tomto znení - PZ je vyhotovená v 2 vyhotoveniach, z ktorých jedno vyhotovenie preberá zamestnanec a jedno z- teľ. Tak isto aj pri ukončení PP mám túto vetu . Doklad podpíšu z- nec a z- teľ. Potrebujem ešte nejaký podpis od z- nca, že tento doklad prevzal? ( doklady zasielame aj poštou doporučene ) Ďakujem .
    V pripade, ze zamestnanec prebera pracovnu zmluvu , alebo ukončenie pracovneho pomeru osobne, musis mat na svojej zalozenej podpis a datum prevzatia zamestnancom, v pripade, ze posielate postou, treba k nej prilozit kopiu podacieho listka, najlepsie je taketo dolezite dokumenty odovzdavat osobne a dat si to podpisat, alebo ak posielas postou, tak v obalke s dorucenkou a dorucenku pripnut k k svojmu vyhotoveniu, ktory zakladas.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    armor1, VERONIKA6, Lubaba, Ingrid G., rodina1, Sabadka
    6

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Prípadne pomôže aj vetička:

    Zamestnanec svojim podpisom zároveň potvrdzuje prevzatie 1 vyhotovenia prac.zmluvy.

    Zákonník práce - prevzatie dokladov zamestnancom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.