Zavrieť

Porady

s.r.o. a zamestnanie

Dobry, potreboval by som poradiť že ak by som chcel podnikať
v tej istej činnosti ako som zamestananý, ale ako s.r.o. bez súhlasu
zamestnavateľa, môžem mať z toho nejaký problém ????
Vopred vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stívko Pozri príspevok
    Dobry, potreboval by som poradiť že ak by som chcel podnikať
    v tej istej činnosti ako som zamestananý, ale ako s.r.o. bez súhlasu
    zamestnavateľa, môžem mať z toho nejaký problém ????
    Vopred vdaka
    Môžeš, ak budeš aj jej zamestnancom, tak podľa ZP by išlo o jeho porušenie.
    § 83
    Výkon inej zárobkovej činnosti
    (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.
    (2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

    (3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    stívko Pozri príspevok
    Dobry, potreboval by som poradiť že ak by som chcel podnikať
    v tej istej činnosti ako som zamestananý, ale ako s.r.o. bez súhlasu
    zamestnavateľa, môžem mať z toho nejaký problém ????
    Vopred vdaka
    Pozri tu:
    http://www.porada.sk/t146361-povinno...eni-firmy.html

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dôležitá vec je, akú máš uzatvorenú pracovnú zmluvu. Môže v nej byť výluka na činnosti, ktoré nesmieš po nejakú dobu vykonávať ani po skončení PP nie to ešte popri zamestnaní. Budeš im brať predsa kšeft, či nie ? Alebo slušne požiadaj zamestnávateľa o súhlas s podnikaním a budeš krytý. Možno mu to okecáš, presvedčíš ho že budeš robiť niečo iné, a dostaneš súhlas. Rozhodnúť sa musíš však sám.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Economic Pozri príspevok
    Dôležitá vec je, akú máš uzatvorenú pracovnú zmluvu. Môže v nej byť výluka na činnosti, ktoré nesmieš po nejakú dobu vykonávať ani po skončení PP nie to ešte popri zamestnaní. Budeš im brať predsa kšeft, či nie ? Alebo slušne požiadaj zamestnávateľa o súhlas s podnikaním a budeš krytý. Možno mu to okecáš, presvedčíš ho že budeš robiť niečo iné, a dostaneš súhlas. Rozhodnúť sa musíš však sám.
    Hrubo zvýraznené aj keď bude dojednané v pracovnej zmluve, je neplatné. Aj sankcie z takéhoto ustanovenia by boli neplatné a nevymáhateľné. Zamestnanec sa nemôže vopred vzdať svojich práv, napr. práva na podnikanie.
    Súhlas potrebuje, ak chce vykonávať rovnaké činnosti, na ostatné "podnikanie" žiadny súhlas nepotrebuje. Čiže okecávanie a presviedčanie, že bude robiť niečo iné, je mu platné asi ako rybičkám bicykel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.