Zavrieť

Porady

Personálno-mzdový referent

Dobrý deň, ahojte, mám na vás prosbu/otázočku.
Robím personalistiku, mzdy, prípravu dokladov pre účtovníčku a "devu pre všetko" v montážnej firme.

Mám ako jediná vo firme (sama žena medzi robotníkmi) prístupové práva na elektronické služby pre poisťovne a banku a tiež na PC do programu miezd (poverená osoba podľa zák. o ochrane osobných údajov a bezpeč. projekt - prístup na môj pc nemá nikto iný).

Ešte som tohto roku nebola na dovolenke aj vzhľadom na to, že šéf priberá nových ľudí v rámci projektu ESF, ktorý nám bol schválený.

Práve dorazila šéfova sestra, že jej kázal prísť sa ku mne zaučiť, aby mohla tieto veci "robiť", kým budem na dovolenke.

A teda teraz moja otázka: je možné teraz novopribratých zamestnancov riešiť aj papierovou formou namiesto elektronicky?

Nie je mi príliš po srsti dať jej prístupové heslá k pc a k e-službám.... a zároveň neviem... súhlas so spracovaním OU budú dávať aj jej aj mne?

Čo mi poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Nedávno som riešila niečo podobné.Heslá som nedala ani vlastnej šéfke :-) Nie však preto,žeby som nechcela,ona nemala záujem sa v tom EZU vŕtať. Teoreticky by si nemala nikomu poskytnúť tie prístupové údaje,niekde v tých papieroch sa určite nájde nejaká vetička o tom....ale prax bude asi iná.Zhodou okolností sme tiež príjmali nového zame-nca,zdravotná počkala na mňa a do SP zaniesla prihlášku v papierovej forme.Schválne som sa na to pýtala na našej pobočke,je to tak možné,len netreba dodatočne prihlasovať elektronicky, aby v tom nemali hokej.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    mám s tým skúsenosť tak isto som bola na dovolenke a firma potrebovala prihlásiť zamestnanca a zobrali to na pobočke v papierovej forme a keď som sa potom pozrela, či je to prihlásené cez EZU tak to tam bolo takže určite aj takto zoberú.

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Suhlas so spracovanim? Ked su data spracovavane interne a su to iba data, ktore su podla legislativy potrebne, nie je potrebny suhlas zamestnanca. Neviem, v akom vztahu bude sefova sestra. Interny zamestnanec? A ak sa spracovavaju aj data nad ramec a zamestnanci dali suhlas, dali ho firme a nie osobe. Ale kedze som nevidela vase dokumenty, neviem sa k nim presne vyjadrit.

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Vsetky doklady zoberu aj v papierovej podobe a akceptuju ich. Nikdy sme s tym problem nemali. Dokonca aj vykaz, len potom poslu upozornenie, ze je ho potrebne posielat elektronicky (ak mate povinnost zo zakona).

    Personálno-mzdový referent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.