Zavrieť

Porady

úhrada pohľadávky na EUR účet v CZK

Vyhotovila som faktúru v CZK, keďže bola to požiadavka odberateľa. Vyfakturovaná suma mi bude pripísaná na Eurový účet, keďže CZK-účet nemáme. Ako budem o ňom účtovať v JÚ ?
Ďakujem všetkým za pomoc.
Naposledy upravil alicacka : 09.09.10 at 15:39 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Prosím neviete mi nikto poradiť ? Zaúčtujem nasledovne :
    Vyfakturovala som 6500 CZK, čo k dňu fakturácie /teda dodania/ je 262,54 Eur. Na účet mi bude pripísaná suma 6500 v CZK, ten kurz bude určite iný, takže mi pripíšu napr. 267,54 Eur. Ten rozdiel 5 Eur /262,54 - 267,54/ bude kurzový rozdiel ? Teda ja mám interne preúčtovať tých 5 eur v pohľadávkach, ale ako ? Stornovať nepeňažnou operáciou pohľadávku ? Keďže príjem budem mať už v základe v sume v akej ju prijmem.
    Naposledy upravil alicacka : 10.09.10 at 10:12 Dôvod: doplnenie

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    alicacka Pozri príspevok
    Prosím neviete mi nikto poradiť ? Zaúčtujem nasledovne :
    Vyfakturovala som 6500 CZK, čo k dňu fakturácie /teda dodania/ je 262,54 Eur. Na účet mi bude pripísaná suma 6500 v CZK, ten kurz bude určite iný, takže mi pripíšu napr. 267,54 Eur. Ten rozdiel 5 Eur /262,54 - 267,54/ bude kurzový rozdiel ? Teda ja mám interne preúčtovať tých 5 eur v pohľadávkach, ale ako ? Stornovať nepeňažnou operáciou pohľadávku ? Keďže príjem budem mať už v základe v sume v akej ju prijmem.
    Rozdiel 5 Eur bude kurzový zisk. Kurzové rozdiely sa v JÚ v peňažnom denníku neúčtuju. Len v knihe pohľadávok zapíšeš úhradu vo výške kurzového rozdielu -5 Eur tak, ako keby si uhrázala pohľadávku len už nepokračuj ďalej do peňažného denníka.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Aha, ďakujem. V Oberone ja budem musieť účtovať ako nepeňažnú operáciu v peňažnom denníku, keďže inak sa nedá.

    úhrada pohľadávky na EUR účet v CZK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.