Zavrieť

Porady

Trafostanica na pozemku

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na skúsenosť, ako postupovať pri nasledovnej problematike:
pred rokmi som kúpil nehnuteľnosť a na pozemku sa nachádza trafostanica ZEZ - ky.
Teraz by som chcel túto nehnuteľnosť predať, ale záujemcov odrádza prítomnosť trafostanice na pozemku. V liste vlastníctva nie je zmienka o trafostanici. /Žiadne vecné bremeno ani nič podobné/. Zaujímalo by ma, či môžem požiadať ZEZ o odstránenie -preloženie uvedenej trafostanice z môjho pozemku. Rád by som privítal Vaše návrhy a skúsenosti pri riešení tohto problému.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Voľakedy sa v rámci 5ročníc - elektrifikácie, plynofikácie, telefonizácie zavádzali siete na cudzie pozemky na základe zákona, ktorého číslo neviem a vôbec nepotrebovali povolenie vlastníka...dnes ak chceš preložiť predmetnú sieť tak je to tebou vyvolaná investícia a teda si ju budeš musieť zaplatiť...takže by som skúsil kontaktovať správcu siete, počkal si na jeho stanovisko a podľa toho sa zariadil...Inak nám sa stalo to, že na pozemku máme stĺp na ktorom je telefónny kábel...podal som žiadosť odstránenie stĺpového vedenia čo zamietli po dlhom 3/4 roku, síce mi kábel dali preč / pevná linka odstránená / ale vzápati na tento stĺp dali ďalší kábel pre suseda... takže tak

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    no ani v LV nemáš vecné premeno?? ak ti nevyvlastnili potom ani tú časť pozemku na ktorej stojí trafostanica tak máš právo na nájom za ten čas čo tam stanica je. Ale bude to zanedbateľná zmluva. Inak sa trafo nedá odstrániť ako píše PEPA

    Trafostanica na pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.