Zavrieť

Porady

prerábanie kancelárie

zaujímalo by ma ako správne zaúčtovať: v novostavbe je miestnosť doposiaľ nezariadená, podnikateľ ju prerába na kanceláriu, nakupuje dlažbu, prerába strop. svetlá a pod, ako toto všetko správne zaúčtovať, dávať to cez 042? takisto ak sa zariaďujú priestory v obchode - nákup regálov, stojanov na vešiaky a tak, osobitne na 501? prosím usmenite ma vtom, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    kimart Pozri príspevok
    zaujímalo by ma ako správne zaúčtovať: v novostavbe je miestnosť doposiaľ nezariadená, podnikateľ ju prerába na kanceláriu, nakupuje dlažbu, prerába strop. svetlá a pod, ako toto všetko správne zaúčtovať, dávať to cez 042? takisto ak sa zariaďujú priestory v obchode - nákup regálov, stojanov na vešiaky a tak, osobitne na 501? prosím usmenite ma vtom, ďakujem
    Novostavba patrí podnikateľovi? Je už zaradená v obch. majetku?

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Novostavba patrí podnikateľovi? Je už zaradená v obch. majetku?
    stavba patrí podnikateľovi, niektoré priestory sa už využívajú ako kanc.priestory, táto kancelária sa zariaďuje dodatočne

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Ak je novostavba už zaradená do obch.majetku, a kancelária sa zariaďuje dodatočne, posudzovala by som nákup jednotivých častí majetku samostatne so zreteľom na ich obstarávaciu cenu... ak nepresiahne sumu 1700 eur - účtovala by som na 501 . Môžete sa však aj rozhodnúť, že niektorý majetok budete považovať vzhľadom na jeho použitie za dlhodobý a tým pádom sa rozhodnúť pre jeho odpisovanie.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem, a ako je to s tými obchodnými priestorami? tiež tak na 501? som pomýlená pretože audítor nám pri zariaďovaní aparmánov určených na prenájom (spotrebiče, doplnky, nábytok)kázal dávať všetko na jeden účet, potom sa to odpisovalo

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    kimart Pozri príspevok
    ďakujem, a ako je to s tými obchodnými priestorami? tiež tak na 501? som pomýlená pretože audítor nám pri zariaďovaní aparmánov určených na prenájom (spotrebiče, doplnky, nábytok)kázal dávať všetko na jeden účet, potom sa to odpisovalo

    o tom,čo je súčasťou nehnuteľnosti a odpisuje sa spolu s ňou sa uvádza aj vo Fin.spravodajcovi č. 3/1998, nájdeš aj tu na porade..... Áno,niektoré doplnky sa odpisujú spolu s nehnuteľnosťou, napr.zabudované interiéry vrátane šatňových, špajzových, predsieň. skríň a kuch. liniek... kancel.nábytok - napr.odpisujem zvlášť... a čo sa týka tých regálov dala by som ich na 501.

    prerábanie kancelárie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.