Zavrieť

Porady

Nepoliata palma

Chcem vas poprosit o radu, ak sa niekto najde. Mal som dva tyzdne dovolenku a moji mili sikovni kolegovia mi nepoliali palmu. Myslite, ze ma este sancu? Uz dva tyzdne ma stredovy listok, ale nepohol sa ani o centimeter... To nebolo zvykom, asi je tiez suchy....

Dakujem.
1.jpg  
2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    klarissa Pozri príspevok
    Ja k tomu cykasu, mám ho už dva roky a nepohol sa ani o lístok, keď tak mu skôr lístky na končekoch schnú, mala som ho toto leto vonku a nič.
    Arizona kde ho je lepšie umiestniť?
    asi nie je vhodné, aby sme "zmrníkovali" tému
    Daj si do vyhľadávača (hore) "cykas", je tu pár tém a dobrých rád
    napr. http://www.porada.sk/t113961-cykas.html
    atd

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak si pred odchodom tú palmu zalial, nemyslím že tie dva týždne bez poliatia sú také nebezpečné.
    Aj ked listy vyschli,je šanca, že koreň,alebo aspoň časť je ešte živý.
    Suché listy odstrihni a o palmu sa staraj ako doteraz. (príp.použi Cristalon Start na mierne povzbudenie rastu.) Za pokus to stojí.

    Mne sa niečo podobné stalo s cykasom.Po príchode domov som našla úplne vyschnutý cykas,namiesto lístkov mal čosi ako vyschnuté tvrdé ihličie.
    Postupovala som tak, ako som napísala vyššie. Už som ani nedúfala a po asi 2 mesiacoch mu vyrašili 3 nové vetvičky.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Nevyzerá veru veľmi dobre, aj keď palmy vo všeobecnosti znášajú sucho, 2 týždne je asi pridlho. Skús ju ponoriť do vedra s vodou, kým nabere vlhkosť, potom nechaj dobre odtiecť vodu, nech v nej nestojí, a možno jej pomôže častejšie rosenie.
    Pozri aj na týchto stránkach:
    http://www.kvetyazahrada.sk/exoticky-svet-paliem.html
    http://www.ostrovmaranona.sk/zoznam-...ifolia-72.html
    Livingstonie jižní, čínská a okrouholistá - Livistona australis, Livistona chinensis, Livistona rotundifolia

    Již v minulém století byly dekorativní livingstonie ve velké módě. Za své jméno vděčí skotskému baronovi z Livingstonu. První exempláře jsou v Evropě od r. 1818 a 1824. Nejkrásnější na livingstonii jsou velké vějířovité listy, které od kmínku poněkud odstávají a již v mládí při výšce rostliny asi 1 m mohou mít průměr 60 až 90 cm. Tato palma se poznává podle vzpřímeného kmínku, který je pokryt zbytky listových pochev. Řapíky listů jsou ostře hranaté a pokryty tuhými ostny. Livistona australis má listy lesklé, které trčí vzhůru, Livistona chinensis a Livistona rotundifolia mají listy poněkud převisající.
    PůvodAustrálie, jižní Čína, IndonésieUmístěníSvětlé místo až plně osluněné. V létě může stát venku. V zimě postačí teplota 12-14 °C. Starší zdravé rostliny snášejí dokonce -6 °C.ZálivkaV létě na teplém místě bohatě zalévat, v zimě udržovat rostliny jen lehce vlhké.SubstrátNormální zemina pro květiny nebo jednotná zemina s polivnou jílu a písku.HnojeníKaždý týden od dubna do srpna.PřesazováníJen tehdy, je-li kořenový bal vytlačován z květináče.MnoženíSemeny.Škůdci, chorobyMšice, štítenky, svilušky při suchém vzduchu a na tmavých, teplých místech během zimy.

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Dakujem, no ked nic, kupim druhu, z coho som smutny, lebo to miesto sa jej pacilo, a neviem, ako to bude znasat nova...

    klarissa je offline (nepripojený) klarissa

    klarissa
    Ja k tomu cykasu, mám ho už dva roky a nepohol sa ani o lístok, keď tak mu skôr lístky na končekoch schnú, mala som ho toto leto vonku a nič.
    Arizona kde ho je lepšie umiestniť?

    focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

    focus3ccd
    Cykas mi kupila manzelka, mam ho doma a zrazu vyrasil krasne listy.
    Budem ho musiet oddialit od okna, aby sa pekne formoval...

    S tou podporou rastu to este vyskusam.
    cykas.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.