Zavrieť

Porady

Porotherm TI

Zdravim všetkých stavbárov. V rádiu som dnes zachytil informáciu o novej tehle, ktorú netreba zatepľovať. Našiel som aj stránku http://www.netrebazateplovat.sk/ , a teraz by som sa rád opýtal hlavne tých skúsenejších, čo si o tom myslia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    podľa mňa ďalší výrobok na spôsob ytong lambda alebo theta. Radšej klasiku a zatepliť

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    U týchto materiálov je udávaný tepelný prestup pre jednotlivú tehlu.Iné je to pri celej stene.nepoznám tie tehly zatiaľ som to nedržal v ruke .Problém môžu mať s vodou ak do toho naprší a zamrzne.Na druhú stranu výhoda v tom že stena z takéhoto materiálu je difúzne otvorená.

    janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

    Ján Fašanga, autor. Ing. janfasanga
    Klasický marketingový ťah s dobrým reklamným sloganom. Nič viac, nič menej. Wienerberger (Porotherm) už musel reagovať, lebo napr. Heluz mal už dávno na trhu tehly (s kompletným sortimentom doplnkov) s ďaleko lepšími parametrami ako tie porothermácke, ktoré neboli inovované už x rokov.
    A slogan "netreba zateplovať" treba brať s nadhladom. Áno, ak si stanovíte štandard taký, aby ste akurát splnili platné normy, tak je to tak, výsledok dosiahnete s takýmito tehlami aj bez zateplenia. Ak si ale stanovíte vyšší štandard (ktorý obstojí aj o 15 rokov), a chcete tehlový dom, tak buď budete mať steny hrubé ako v stredoveku, alebo zvolíte tenšiu nosnú stenu + tepelnú izoláciu.
    Ešte poznámka (môj subjektívny názor): keď už by som zvolil murovanú tehlovú stenu bez zateplenia, tak určite zvolím brúsenú tehlu s tenkovrstvovým lepidlom a nie s 12mm hrubým tepelným mostom lepiacej malty...
    Naposledy upravil janfasanga : 11.09.10 at 19:21

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    janfasanga Pozri príspevok
    Klasický marketingový ťah s dobrým reklamným sloganom. Nič viac, nič menej. Wienerberger (Porotherm) už musel reagovať, lebo napr. Heluz mal už dávno na trhu tehly (s kompletným sortimentom doplnkov) s ďaleko lepšími parametrami ako tie porothermácke, ktoré neboli inovované už x rokov.
    A slogan "netreba zateplovať" treba brať s nadhladom. Áno, ak si stanovíte štandard taký, aby ste akurát splnili platné normy, tak je to tak, výsledok dosiahnete s takýmito tehlami aj bez zateplenia. Ak si ale stanovíte vyšší štandard (ktorý obstojí aj o 15 rokov), a chcete tehlový dom, tak buď budete mať steny hrubé ako v stredoveku, alebo zvolíte tenšiu nosnú stenu + tepelnú izoláciu.
    Ešte poznámka (môj subjektívny názor): keď už by som zvolil murovanú tehlovú stenu bez zateplenia, tak určite zvolím brúsenú tehlu s 1 milimetrovým lepidlom a nie túto "TI" s hnusným 12mm hrubým tepelným mostom lepiacej malty...
    1mm je hnusná hrúbka nie 12 mm.1mm je klamanie a zavádzanie zákazníka.1 mm súčasná technológia nieje schopná dosiahnúť v požadovanej kvalite.Musíte si položiť otázku čo je pre vás dôležitejkšie kvalita nosnosť stien ako celku alebo tepelný odpor muriva.

    janfasanga je offline (nepripojený) janfasanga

    Ján Fašanga, autor. Ing. janfasanga
    súhlasím, slovo hnusné som nemal písať, nehodí sa to sem, ospravedlňujem sa.
    PS: Vymažem to spätne. Taktiež upravím zavádzajúci údaj 1mm, lebo naozaj je pravdou, že aj keď sa v modulovej výške bavíme o výske 249+1mm, v skutočnosti má celoplošné tenkovrstvové lepidlo viac než 1mm - ak sa nemýlim cca. 3mm - ak sa mýlim opravte ma :-) . A vlastne sme sa dostali tam kde sme začali: "zavádzajúce reklamné slogany" :-). Tiež ich nemám rád.
    Naposledy upravil janfasanga : 11.09.10 at 19:25

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    narážal som na kvalitu presnosť tehál.Tehly nie sú vyrábané tak presne aby im stačila hrúbka lepidla 1mm.firmy sa chvastajú s tým že tehlové murivo je nosnejšie ak je ukladané do lepidla ako do malty,čo podľa mňa nieje v reálnych podmienkach dosiahnuteľné vzhľadom na rozmerové nepresnosti tehál.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.