Zavrieť

Porady

Dôchodcovia nebudú robiť ?

Za Dzurindu chceli zrušiť minimálnu mzdu.Aj teraz neni minimálna a aj normálna bohvie aká.Zoberme si,chlap si nájde robotu za min.mzdu a bude dochádzať 30 km,oplatí sa mu chodiť do roboty?Tak na to miesto nastúpi dôchodca z regionu,blízko roboty.Je rozdiel medzi dôchodcom sudcom alebo poslancom v parlamenta a podobne,a robotníkom.Právo na prácu má každý.A to že poberá dôchodok? No ak budú dôchodky ,a nie žobračenky,tak sa budú snažiť zamestnať,to nevidia tí vo vláde,nemajú v rodinách ľudí chudákov?A je rozdiel,dôchodok napríklad 10000 sk a robota 10000sk,alebo dôchodok 25000 sk a robota 25000sk.Tu je nepor a najväčšia krivda solidárnosti.Mám skúsenosť takú,robím ako dôchodca na stroji za 12000 sk,zaučovali sa traja mldí okolo 22 roční,vzdali to.Zamestnávateľ je asi rád,že tam makám ja.Pravičiari,to chce rozmýšľať,unás sa veľa zle narozhodovalo.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

To sa nemyslí na dôchodcov čo pracuju na stroji ako ty, ale hlavne asi na tých , ktorý teraz robia na ministerstvách, na krajských, okresných, obvodných kanceláriach štátnej správy /tých štátnych úradov je asi viac/a podobne...zašití v teplých kanceláriach a podobne a niektorí mladí ľudia nemajú prácu. .
PS: Tebe stroj /ani lopatu dôchodcom / sa nikto nechystá zobrať, tak som to pochopil, chystané zmeny.
Naposledy upravil Jano24 : 10.09.10 at 12:34
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jano24 Pozri príspevok
To sa myslí nie na dôchodcov čo pracuju na stroji ako ty, ale asi na tých , ktorý teraz robia na ministerstvách, na obvodných kanceláriach zašití v teplých kanceláriach a podobne a mladí absolventi nemajú miesto .
PS: Tebe stroj /ani lopatu dôchodcom prípadne/ sa nikto nechystá zobrať, tak som to pochopil.
Nepochopil si to práve najlepšie.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Tweety Pozri príspevok
Nepochopil si to práve najlepšie.
Ale pochopil som to myslím dobre.Samozrejme bude asi problém školstvo a zdravotníctvo čo patrí do verejného sektora, ale ja som v prvom rade myslel na štátnu správu a tam dôchodcovia na strojoch, sústruhoch, vrtačkách , brúskach , frézach e.t.c zvyčajne nerobia.
Naposledy upravil Jano24 : 10.09.10 at 13:10
1 0
vieragash vieragash

vieragash je offline (nepripojený) vieragash

Ja som to pochopila rovnako, tyka sa to len dochodcov v statnej sprave. Treba to chapat tak, ze teraz pri nich dochadza k "dualnej" vyplate od toho isteho zamestnavatela - statu. A na druhej strane je tu vela absolventov, ktori nenajdu uplatnenie. A castokrat je to presne tym, ze v kancelariach su zabyvani dochodcovia. Nic proti nim, ale kolkokrat sa aj mne stalo, ze ma vysetroval stary lekar, ktoremu sa triasli ruky a pouzival postupy stare xy rokov. Pripadne sa prejdite po nasich vedeckych ustavoch a hned vam bude jasne kolka bije. Ano, problemom su malo zaplatene profesie ako napr. ucitelstvo. Ale tu sa pokial sa nemylim planuje prehodnocovanie platu na uroven priemerneho platu v regione. Konkretne tusim v SAS programe som to citala.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zoberme si príklad učitelia.Keď som chodil do školy (a chodil som rád),vždy som sa tešil na starých pedagógov.Ono zas ak je učiteľ - dochodca vitálny,myslím si,že dá žiakom viac ako mladý (tým nechcem mladých zhadzovať),pretože skúsenosti sú skúsenosti.Mňa vždy starí učili učiť sa,tešil som sa na ich vysvetlenie a myslím,že naše dnešné školstvo ich potrebuje.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

my máme takého zubára.Pomaly 80-tku má na krku,kazy si hľadáme sami,lebo on ich už ani nevidí a keď aj nájde zaručene blomba do mesiaca vypadne...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

marleau Pozri príspevok
Zoberme si príklad učitelia.Keď som chodil do školy (a chodil som rád),vždy som sa tešil na starých pedagógov.Ono zas ak je učiteľ - dochodca vitálny,myslím si,že dá žiakom viac ako mladý (tým nechcem mladých zhadzovať),pretože skúsenosti sú skúsenosti.Mňa vždy starí učili učiť sa,tešil som sa na ich vysvetlenie a myslím,že naše dnešné školstvo ich potrebuje.
Ale tu bol prvý príspevok / a začiatok tejto témy/niekoho čo robí na stroji.
Ja tvrdím iba to,že na stroji môže robiť aj ďalej a ak ma riadny dôchodok tak sa to na neho nevzťahuje.Tu povestnú "lopatu" nikto dôchodcom v riadnom dôchodcovskom veku nejde zobrať.Týka sa to kancelárskych miest v rôzných štátnych úradoch.
Pre lekárov a učiteľov nakoniec bude tipujem schválená výnimka,/verejný sektor/ lebo tam môže byť problém, ale učitelia a lekári nepatria do štátnej správy.
Naposledy upravil Jano24 : 10.09.10 at 14:12
0 0
vieragash vieragash

vieragash je offline (nepripojený) vieragash

marleau Pozri príspevok
Zoberme si príklad učitelia.Keď som chodil do školy (a chodil som rád),vždy som sa tešil na starých pedagógov.Ono zas ak je učiteľ - dochodca vitálny,myslím si,že dá žiakom viac ako mladý (tým nechcem mladých zhadzovať),pretože skúsenosti sú skúsenosti.Mňa vždy starí učili učiť sa,tešil som sa na ich vysvetlenie a myslím,že naše dnešné školstvo ich potrebuje.

Moja mamina bola este pred dvoma mesiacmi ucitelka - dochodkyna. A ano, aj ja ako prve sa svojho syna pytam, akych starych maju ucitelov. Tiez si totiz myslim ze ti starsi su lepsi a kvalitnejsi. Ale na druhej strane vsak aj ti mladi sa musi vycvicit a vypraxovat, aby po rokoch dospeli do rovnakej kvality.
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

až budú mať volné pracovné miesto....
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

uz by sa mohli dochodcovia dovtipit a uvolnit miesto mladim absolventom
0 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

aj čiastočným invalidom,ktorí si ešte na dôchodok musia zarobiť ....a mnohí žijú len s polovice toho čo má starobný dôchodca
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

adi11,
nemyslíš si, že aj mladí absolventi, by sa mohli dovtípiť, že právo na prácu má každý? Hlavne ak sú učitelia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vieragash Pozri príspevok
Ja som to pochopila rovnako, tyka sa to len dochodcov v statnej sprave. Treba to chapat tak, ze teraz pri nich dochadza k "dualnej" vyplate od toho isteho zamestnavatela - statu. A na druhej strane je tu vela absolventov, ktori nenajdu uplatnenie. A castokrat je to presne tym, ze v kancelariach su zabyvani dochodcovia. Nic proti nim, ale kolkokrat sa aj mne stalo, ze ma vysetroval stary lekar, ktoremu sa triasli ruky a pouzival postupy stare xy rokov. Pripadne sa prejdite po nasich vedeckych ustavoch a hned vam bude jasne kolka bije. Ano, problemom su malo zaplatene profesie ako napr. ucitelstvo. Ale tu sa pokial sa nemylim planuje prehodnocovanie platu na uroven priemerneho platu v regione. Konkretne tusim v SAS programe som to citala.
Nehovor.
U teba je dôchodok, ako výplata mzdy?
----------------------------------------------------
Treba to chápať normálne. Dôchodok je garantovaný štátom a ústavou SR.
A výplata (mzda) je odmena za vykonanú prácu. Aj tú garantuje ústava a štát.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

jar88 Pozri príspevok
adi11,
nemyslíš si, že aj mladí absolventi, by sa mohli dovtípiť, že právo na prácu má každý? Hlavne ak sú učitelia.
a co ked su ucitelia, co oni by mali ucit do smrti..je ich vela takych, co chodia ucit uz len pre peniaze a deti su im ukratene...
a co potom absolventi, kde maju zacat robit, ked stare vykopavky nik nevyhodi..?
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. nuž ja som to pochopila tak, že pracovať môžu, ale súbeh práce a dôchodku má byť zrušený ..... že teda ak budú pracovať - tak nebudú môcť poberať dôchodok .. či
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Katy a R Pozri príspevok
.. nuž ja som to pochopila tak, že pracovať môžu, ale súbeh práce a dôchodku má byť zrušený ..... že teda ak budú pracovať - tak nebudú môcť poberať dôchodok .. či
A ústavu si kde nechala?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

dochodca - > dochodok
pracujuci - > mzdu

nemozme to kombinovat, bud jedno alebo druhe, malo by ale platit v kazdej sfere, vojaci, policajti, colnici, ....

system by mal byt 20 - 40 - 20, t.z. do 20tich studovat, 40rokov pracovat a 20 oddychovat, samozrejme mozu oddychovat aj dlhsie

kto chce pracovat, nech pracuje, ale nebere dochodok, kto chce oddychovat dostane dochodok
Naposledy upravil day : 14.09.10 at 17:47 Dôvod: z = c
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Katy a R Pozri príspevok
.. nuž ja som to pochopila tak, že pracovať môžu, ale súbeh práce a dôchodku má byť zrušený ..... že teda ak budú pracovať - tak nebudú môcť poberať dôchodok .. či
matovic vyhlasil v parlamente, bud praca alebo dochodok..tak ako to vlastne bude, nevie nik...ale urcite sa to pohne, pretoze v SP je velky deficit
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Najviac sa mi páči príspevok:
JankaII Dnes, 02:56 PM
my máme takého zubára.Pomaly 80-tku má na krku,kazy si hľadáme sami,lebo on ich už ani nevidí a keď aj nájde zaručene blomba do mesiaca vypadne...
------------------------------------------------------
Takých ľudí by mali posielať k zverolekárom.
Prípadne ku kováčovi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

day Pozri príspevok
dochodza - > dochodok
pracujuci - > mzdu

nemozme to kombinovat, bud jedno alebo druhe, malo by ale platit v kazdej sfere, vojaci, policajti, colnici, ....

system by mal byt 20 - 40 - 20, t.z. do 20tich studovat, 40rokov pracovat a 20 oddychovat, samozrejme mozu oddychovat aj dlhsie

kto chce pracovat, nech pracuje, ale nebere dochodok, kto chce oddychovat dostane dochodok
Nechápem, čo vám na tom vadí, keď si deduško niečo privyrobí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať