Zavrieť

Porady

dohoda a úrad práce

Prosím vás môže sa dohodár ísť evidovať aj na úrad práce? Príjem z dohody je okolo 60 €.
Ide mi o to, či ho vôbec zaevidujú ak bude mať dohodu, alebo či treba zrušiť dohodu, zaevidovať sa na úrade práce a potom urobiť novú dohodu.
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Benko Pozri príspevok
Prosím vás môže sa dohodár ísť evidovať aj na úrad práce? Príjem z dohody je okolo 60 €.
Ide mi o to, či ho vôbec zaevidujú ak bude mať dohodu, alebo či treba zrušiť dohodu, zaevidovať sa na úrade práce a potom urobiť novú dohodu.
Ďakujem
Dohodu musí uchádzač o zamestnanie nahlásiť na UP pred začiatkom výkonu práce.
Preto súčasnú dohodu je treba zrušiť, zaevidovať sa na UP a deň vopred pred začiatkom výkonu práce odniesť na UP novú dohodu.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad Pozri príspevok
Dohodu musí uchádzač o zamestnanie nahlásiť na UP pred začiatkom výkonu práce.
Preto súčasnú dohodu je treba zrušiť, zaevidovať sa na UP a deň vopred pred začiatkom výkonu práce odniesť na UP novú dohodu.
.. toto naozaj
nestačí pri registrácii oznámiť, že pracuje na takúto dohodu .. a samozrejme potom doložiť príjem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R Pozri príspevok
.. toto naozaj
nestačí pri registrácii oznámiť, že pracuje na takúto dohodu .. a samozrejme potom doložiť príjem
veru nie - bola novela zákona. Všetkých dohodárov, ktorí nesplnili oznamovaciu povinnosť pred začatím výkonu práce spätne vyraďujú z evidencie.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

veronikasad Pozri príspevok
veru nie - bola novela zákona. Všetkých dohodárov, ktorí nesplnili oznamovaciu povinnosť pred začatím výkonu práce spätne vyraďujú z evidencie.
Dobrý den,
a ako je to z voleným poslancom s odmenou.
Máme takého , ktorý sa chvály , že bol 10 rokov na ÚP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

globalpartner Pozri príspevok
Dobrý den,
a ako je to z voleným poslancom s odmenou.
Máme takého , ktorý sa chvály , že bol 10 rokov na ÚP.
nerozumiem, na čo sa pýtaš ...
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

veronikasad Pozri príspevok
Dohodu musí uchádzač o zamestnanie nahlásiť na UP pred začiatkom výkonu práce.
Preto súčasnú dohodu je treba zrušiť, zaevidovať sa na UP a deň vopred pred začiatkom výkonu práce odniesť na UP novú dohodu.
Zmena povinností uchádzača o zamestnanie, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť


Od 1. marca sa novelou zákona o službách zamestnanosti mení § 6 ods. 2 písmeno d) z. č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o službách zamestnanosti"), ktoré stanovuje uchádzačovi o zamestnanie povinnosť:

vopred oznámiť úradu výkon zárobkovej činnosti a predpokladaný príjem zo zárobkovej činnosti, najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania zárobkovej činnosti.

Túto skutočnosť je uchádzač o zamestnanie povinný oznámiť úradu osobne alebo písomne (faxom, elektronicky na adresu úradu, poštou).

Uchádzač o zamestnanie je povinný najneskôr do najbližšie stanoveného kontaktu úradu predložiť doklad o tejto skutočnosti, napr. dohodu o vykonaní práce.


Uchádzač o zamestnanie je podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona o službách zamestnanosti naďalej povinný:

preukazovať skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny za uplynulý kalendárny mesiac v stanovený kontakt.
Uchádzača o zamestnanie, od 1. marca 2010, podľa § 36 ods. 1 písm. n) zákona o službách zamestnanosti, úrad vyradí z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom,

ktorým prestal spĺňať podmienku výšky mzdy alebo odmeny za zárobkovú činnosť (v súčasnosti 136,52 eur) alebo
neoznámil úradu výkon zárobkovej činnosti a predpokladaný príjem z nej najneskôr v deň pred začiatkom vykonávania zárobkovej činnosti alebo
nepreukázal skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny za uplynulý kalendárny mesiac v stanovený kontakt.
1 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

veronikasad Pozri príspevok
nerozumiem, na čo sa pýtaš ...
No pýtal som sa na to či volený poslanec do mestského zastupiteľstva, ktorý poberá odmenu za výkon funcie mohol byť legálne evidovaný na ÚP ako nezamestnaný?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

globalpartner Pozri príspevok
No pýtal som sa na to či volený poslanec do mestského zastupiteľstva, ktorý poberá odmenu za výkon funcie mohol byť legálne evidovaný na ÚP ako nezamestnaný?
uveď prosím výšku odmeny
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

veronikasad Pozri príspevok
uveď prosím výšku odmeny
To presne neviem musel by so spatne vyhľadať noviny , alebo iný zdroj a to mi za to nestojí.
Aká bola hranica ak sa dobre pamatám moznost pracovať a mat príjem bola zavedená len nedávno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

globalpartner Pozri príspevok
To presne neviem musel by so spatne vyhľadať noviny , alebo iný zdroj a to m za to nestojí.
Aká bola hranica ak sa dobre pametám mozhost pracovať a mat príjem bola zavedená len nedávno.
Neovládam zákon o verejnej službe, podľa mňa splňa podmienky pre zaradenie ako uchádzač o zamestnanie - ako odmena poslanca neprekročí stanovený príjem.

§ 6
Uchádzač o zamestnanie


(1) Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancov podľa § 4, prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 a vykonávanie slobodného povolania podľa osobitných predpisov.

(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý

a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,
b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť,
c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,
d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34 ods. 5.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

ďakujem za vysvetlenie. Tá zmena zákona mi ušla. Ešte mi prosím poraďte, že dnes je 10.9. piatok, evidovať sa pôjde v pondelok. Iný príjem nemá a čo odvody do ZP za tento mesiac. Platí štát alebo občan?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Benko Pozri príspevok
ďakujem za vysvetlenie. Tá zmena zákona mi ušla. Ešte mi prosím poraďte, že dnes je 10.9. piatok, evidovať sa pôjde v pondelok. Iný príjem nemá a čo odvody do ZP za tento mesiac. Platí štát alebo občan?
do 12.9.2010 si poistné na zP platí sám, od 13.9.2010, ked bude evidovaný na úrade práce, za neho toto poistné platí štát.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Benko Pozri príspevok
ďakujem za vysvetlenie. Tá zmena zákona mi ušla. Ešte mi prosím poraďte, že dnes je 10.9. piatok, evidovať sa pôjde v pondelok. Iný príjem nemá a čo odvody do ZP za tento mesiac. Platí štát alebo občan?
Kedy skončil pracovný pomer ?
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Študent, školský rok mu skončil 31.8.2010, že nechodí do školy vyšlo najavo až keď som pýtala doklad.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Benko Pozri príspevok
Študent, školský rok mu skončil 31.8.2010, že nechodí do školy vyšlo najavo až keď som pýtala doklad.
Do 31.8. bol za neho platitelom zdr. poistného štát. Evidenciu na UP do 7 dní nestihol, preto ho zaradia až ododňa prihlásenia. Za obdobie 1.9.-12.9. sa musí prihlásiť v ZP ako samoplatitel a zaplatiť zdr. poistenie.
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

A ešte prosím jednu vec a dám pokoj. V nedeľu konateľ mailom prihlásil zamestnanca na SP, ale do troch dní nepotvrdil. Čo teraz.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

veronikasad Pozri príspevok
Neovládam zákon o verejnej službe, podľa mňa splňa podmienky pre zaradenie ako uchádzač o zamestnanie - ako odmena poslanca neprekročí stanovený príjem.

§ 6
Uchádzač o zamestnanie


(1) Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancov podľa § 4, prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 a vykonávanie slobodného povolania podľa osobitných predpisov.

(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý

a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,
b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť,
c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,
d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34 ods. 5.

Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Benko Pozri príspevok
A ešte prosím jednu vec a dám pokoj. V nedeľu konateľ mailom prihlásil zamestnanca na SP, ale do troch dní nepotvrdil. Čo teraz.
SP zatiaľ nedáva žiadne pokuty za oneskorené odovzdanie RLFO , takže čo najskôr utekať do SP a splniť si povinnosť. Zober od konateľa doklad o odoslaní mailom - nech Ti to vytlačí a prilož k RLFO.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Benko Pozri príspevok
Študent, školský rok mu skončil 31.8.2010, že nechodí do školy vyšlo najavo až keď som pýtala doklad.
Tieto prekvapenia poznáme z vlastnej praxe, hlavne pri externom spracovávaní miezd iným firmám. Mňa dnes už 2x zalial pot a nebolo to spôsobené slniečkom.
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

veronikasad Pozri príspevok
Dohodu musí uchádzač o zamestnanie nahlásiť na UP pred začiatkom výkonu práce.
Preto súčasnú dohodu je treba zrušiť, zaevidovať sa na UP a deň vopred pred začiatkom výkonu práce odniesť na UP novú dohodu.
a ak som uz niekolko mesiacov na urade prace a teraz podpisem dohodu o vykonani prace, tak musim nahlasit jeden den vopred tuto dohodu na urade prace aj ked neoprekroci 130 eur?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať