Zavrieť

Porady

ako hnojiť hnojom

Možno smiešna otázka, ale dajú sa vôbec pohnojiť ovocné stromčeky hnojom- kompostom, keď mám pod nimi trávnik?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    V tomto článku mať komplexne rozobraté hnojenie ovocných drevín :

    http://korzar.sme.sk/c/4558146/hnoji...e-dreviny.html

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Osvedčilo sa mi premiešať hnoj s liadkom amonnym, aby mali baktérie ktoré hnoj rozkladajú čo papať a rýchlejšie vykonali svoju prácu. Momentálne všetok hnoj aj rašelinu miešam s Alginitom vytvoríte tak úžasnú kombináciu, ktorá nielen vyhnojí, ale aj dlhodobo niekoľko rokov zabraňuje vyplavovaniu živín. Tento rok som už minul viac ako 2 tony. Kupujem to v Maďarsku kde je minimálny odber jedna tona. Do substrátu miešam asi 20%, takže mojimi rukami prešlo do kvetináčov už 10t toto leto.
    Takúto kapsulu schováte pod "rozstrihnutý trávnik", ktorý potom zasa vrátite späť a on sa pekne behom niekoľkých dní "zacelí"
    Obrábanie pôdy okolo stromov môže viesť k vytváraniu výmladkov, ktoré rastú z poškodených koreňov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Odporuca sa pod stromami zem porylovat, aspon do metra priemeru a pridat kompost alebo dobre vyzrety hnoj. Pod mladsimi stromami to robime, pod velkymi nie. Velke stromy rodia dobre aj bez takychto ceremonii, asi maju uz bohate korene a zoberu si vyzivu z okolia.
    A otazka vobec nie je smiesna, naopak, je uzitocna.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    vemak Pozri príspevok
    Možno smiešna otázka, ale dajú sa vôbec pohnojiť ovocné stromčeky hnojom- kompostom, keď mám pod nimi trávnik?
    no a keď ten trávnik je nejaký drahý koberec, tak ho bude asi skoda rozrýľovávať a klásť pod strom kvalitný maštaľný hnoj, tak sa skús v nejakom záhradníctve popýtať na zálievkové hnojivá...

    Toptaste je offline (nepripojený) Toptaste

    Toptaste
    pan Wabi, plne suhlasim premiesat prirodny hnoj s raselinou a Alginitom.....zohnat prirodny hnoj som dokazal, ale Alginit cakam...hnoj uz je v zemi....ked tam chcem dat zemiaky a tekvice, dat Alginit k zemiakom a spolu so semenami tekvic alebo poznate lepsi sposob? Potrebujem hnoj prebrat k zivotu, lebo je sice prehnity ale siel do pola az teraz na jar, myslienka sadenia vznikla az vo february ked som objavil zimne tekvice....kazda rada dobra....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.