Zavrieť

Porady

gumolín vs. plávajúca podlaha

Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Ahojte poraďáci
dúfam, že neotváram tému, ktorá tu už bola, ale...
Prerábame izbu v rodinnom dome, ktorá bude slúžiť ako detská izba. Nevieme sa rozhodnúť ako vyriešiť podlahu... Gumolín, alebo plávajúcu podlahu? Teraz je tam starý gumolín a na ňom koberec. Budeme radi ak sa podelíte s nami o vaše názory, všetkým vám vopred ďakujeme...
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Naši nároční zákaznici lepia do detských izieb koberec.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zamestnankyna zamestnankyna

zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

Plávajúcu podlahu.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

zamestnankyna Pozri príspevok
Plávajúcu podlahu.
Veru, na plávajúcu podlahu sa dá dať aj dočasne - podľa veku detí najskôr koberec, neskôr - v puberte odkryť či naaranžovať menšie koberce podľa výberu detí...
1 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

ErinErin Pozri príspevok
Veru, na plávajúcu podlahu sa dá dať aj dočasne - podľa veku detí najskôr koberec, neskôr - v puberte odkryť či naaranžovať menšie koberce podľa výberu detí...
Ale to sa dá aj na gumolín,či?
Ide mi o to, že na plávajúcu veľmi sadá prach...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nie viac ako na gumolín... A plávajúca podlaha sa dá pozametať, povysávať, poumývať... Pri deťoch jednoznačne doplniť kobercom - rovnako ako napr. parkety...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Taci Pozri príspevok
Ale to sa dá aj na gumolín,či?
Ide mi o to, že na plávajúcu veľmi sadá prach...
Na plávajúcu sadá prach rovnako ako na hocičo iné,len ho hneď vidieť a je skor pohromade.Doma,kde človek býva,je to výhoda,možeš ho rýchlo utrieť,povysávať.To nie sú kasárne,že čo nevidno,tam nie je...
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Opravte ma ak sa mýlim, ale na plávajúcu potrebujem čo najrovnejšiu podlahu, a tá naša ideálna nie je. Aj preto sme uvažovali nad gumolínom, ale necháme si poradiť...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aký je tam výškový rozdiel? PVC kopíruje,laminát trošku zrovná.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A čo tak zateplený gumolin s imitáciou plávajúcej podlahy,alebo parkiet?
Mne sa osobne tie moderné gumolíny páčia. Sú oveľa teplejšie ako plávajúca a je veľký výber vzorov.
3 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Rozdiel nebude až taký veľký, skôr je podlaha nerovná pri stenách, to by sa dalo vyriešiť. Horšie bude ak budú nerovnosti na celej ploche podlahy, to zistím až keď odstránim starý gumolín a koberec. Použitie vyrovnávacej hmoty by asi nebolo najlacnešie riešenie.
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

arizona Pozri príspevok
A čo tak zateplený gumolin s imitáciou plávajúcej podlahy,alebo parkiet?
Mne sa osobne tie moderné gumolíny páčia. Sú oveľa teplejšie ako plávajúca a je veľký výber vzorov.
Presne taký máme v jednej izbe a niečo podobné som chcel použiť aj na detskú izbu... je to cenovo porovnateľné s pl. podlahou a rovnako pekné a účelné, či?
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

problém gumolitu je, že časom okopíruje úplne každú nerovnosť na podklade, jamky, hrčky, chrasty.
výhoda že je teplejší na dotyk ako laminát. laminát zas na nerovnej podlahe trpí a postupne sa rozídu zámky a vyrysujú spoje.
staré dobré koberce tým nevadilo nič takéto.
2 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
ja osobne by som uprednostnila pred plávajúcou čokoľvek, pretože podľa mojich skúseností laminátová plávačka je veľmi studená....a to sa mi nehodí do detskej izby zvlášť....ak existuje zateplený gumolín, tak rozhodne....
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

Existuje a aj sme sa rozhodli pre tento variant, ďakujeme za názory
0 0
Poradak Michal Poradak Michal

Poradak Michal je offline (nepripojený) Poradak Michal

na plavajucu sada urcite viacej prachu ale zas ked je kryva podlaha tak urcite plavajuca pretoze gumolin vsetko okopiruje..
0 0
veronat veronat

veronat je offline (nepripojený) veronat

Jednoznacne plavajucu podlahu.
0 0
zmrzlinar zmrzlinar

zmrzlinar je offline (nepripojený) zmrzlinar

neviem sice o kolko môzes zdvyhnut podlahu ale ja by som tam nalepil tvrdeny polystiren ten ti vyrovna podlahu a tepelne izoluje čo je dobre ak sa deti hraju na zemi a potom dal plavajucu
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

laminátová plávačka aj ked bude na polystyréne stále bude na dotyk studená, jedine s podlahovým kúrením je počas vykurovacej sezóny fajn na dotyk.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Môže mi niekto dať nejaký link, kde nájdem ten zateplený gumolit? Ja som to nenašla, ani v predajni nevedeli, či taký existuje, núkali mi iba tepelnú izoláciu a na to gumolit.
0 0
george303 george303

george303 je offline (nepripojený) george303

Ver mi jednoznacne kvalitnejsi gumolin my mame v celom byte laminatovu podlahu a je to strasne studene to je prva nevyhoda a druha v detskej urcite casto padaju rocne veci na zem a ak padne napr ovladac od tv na laminatovu podlahu tak je to strasny buchot na cely byt gumolin to stlmy a tie nove gumoliny su na nerozoznanie od dlazby alebo plavajucej podlahy.... takze urcite gumolin odporucam...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať