Zavrieť

Porady

KOPAL NIEKTO STUDNU ?

CAUTE KOPAL SOM 6m.STUDNU 1 ROK DOZADU. PO DLHSOM DAZDI SA VODA ZAKALI. SACI KOS JE 0,5m NAD DNOM STUDNE.CO MAM UROBIT ABY BOLA VODA STALE CISTA?DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Naša kopaná studňa je v hĺbke 12 m,možno je to hĺbkou plus zemina,ktorou voda steká.Nie je tam blízko nejaký potok alebo skrytá riečka?

    topinambur je offline (nepripojený) topinambur

    topinambur
    Nepresakuje ti povrchová voda? Mas tu studnu pri povrchu odizolovanu resp. oddrenazovanu?

    brinza je offline (nepripojený) brinza

    pracujuci brinza
    mam podobny problem. asi ide o vrchnu vodu co steka do studne. ako to odstranit netusim....ale na zavlazovanie to nevadi. zalezi na co chces studnu vyuzit. ak na nieco prides ako to "odkalit" budem rad ak das vediet SS

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Problem zakalenia moze mat viac pricin. Najpravdepodobnejsie sa javi moznost, ze Vam do studne prenika povrchova voda. 1 meter okolo studne by mala byt nepriepustna vrstva - il. Pred vyse par rokmi som vykopal 3m studnu, riadne vycistil dno, zalozil skruze, vysypal dno strkom a zohnal vykonne kalove cerpadlo a cistil som vodu od kalu niekolko dni. Okolo studne skaly a strk a priestor okolo skruzi zabetonoval, aby nepresakovala povrchova voda. Na filtry mam za tych par rok minimalne usadeniny.

    PEDRO333 je offline (nepripojený) PEDRO333

    PEDRO333
    DAKUJEM VAM ZA ODPOVED. STUDNA JE ZAIZOLOVANA ,SPOJE SOM ZATREL MALTOU.ASI TO BUDE KALOM NA DNE STUDNE.SKUSIM HO ODCERPAT .

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    topinambur Pozri príspevok
    Nepresakuje ti povrchová voda? Mas tu studnu pri povrchu odizolovanu resp. oddrenazovanu?
    Nič také.Je dosť hlboká na prefiltrovanie vody a je tam aj dobrý štrk.To záleží aj od okolitej pody,resp. zeminy,cez ktorú voda preniká dole.To je dosť ťažko ovplyvniť vo väčšom rozsahu.

    KOPAL NIEKTO STUDNU ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.