Zavrieť

Porady

problémy pri založení s.r.o.

Ak máte skúsenosti, prosím poraďte. Zakladám s.r.o. a som vo fáze vybaveného Živnostenského oprávnenia na novú s.r.o. , teda mám už priradené IČO. Podal som návrh na zápis s.r.o. do Obchodného registra a čakám na jeho vybavenie. Je možné v tomto čase (ešte pred zápisom do obchodného registra) vykonávať podnikateľskú činnosť a s tým súvisiace úkony ako založenie účtu, zhotovenie pečiatky, prihlásenie dohodárov na sociálku, prijímať platbu za služby a vykonávať samotnú službu? Aké máte vy skúsenosti s dobou zápisu s.r.o. na Obchodnom registri? Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Sro-čka môže začať podnikať najskôr dňom vzniku, čiže dňom zápisu v OR.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    K otvoreniu bežného účtu potrebuješ výpis z OR.
    Podnikateľskú činnosť môžeš vykonávať až po zápise do OR. Nemáš ešte pridelené DIČ. DIČ je dôležitý fakturačný údaj.
    Aj firmu na sociálku alebo zdravotku prihlásiš ako zamestnávateľa až po zápise spoločnosti do OR, predkladáš výpis z OR.
    Ak môžem poradiť, ak vykonáš službu náhoodu skôr vyfakturuj až po zápise do OR a prijmi eventuálne len zálohu.

    Ešte k pečiatke - to záleží od Teba aké všetky údaje tam chceš mať, ak aj DIČ musíš počkať, ak Ti tam stačí iba IČO, tak môžeš. To je na Tvojom rozhodnutí, no ja by som si tam dala aj DIČ.
    Naposledy upravil Economic : 13.09.10 at 14:00 Dôvod: doplnenie k pečiatke

    problémy pri založení s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.