Zavrieť

Porady

Spoluúčasť-poistka

Prelúskala som celú poradu, ale nenašla som konkrétnu odpoveď.Mám takýto prípad.Stala sa škoda vo firme, sme jednému narazili našim vozidlom do auta.Poisťovňa z našej poistky vyplatila priamo škodu poškodenému na účet vo výške napr.280€ ale škoda bola 300€, 20€ je naša spoluúčasť.Teraz my máme túto sumu 20€ doplatiť poškodenému.Je treba s ním spísať nejakú zmluvu, alebo mu stačí ak mu cez pokladňu vyplatím tých 20€(netreba tam dať aj DPH?) ale tu nastáva problém ako a na základe čoho to zaúčtujem.Môžem na základe krycieho listu z poisťovne zaúčtovať vlastne len tú spoluúčasť 20€ ako 548/379 a vyplatenie 379/211 na základe VPD, keďže zostato previedla poisťovňa priamo na účet jemu? Bude to pripočítat.položka, alebo riadne uznaný náklad?
Naposledy upravil Dav : 13.09.10 at 14:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    zuzana Pozri príspevok
    posúvam
    podla mojho nazoru to zauctuj priamo z pokladnice 548/211 (je to mala suma) a k pokladnicnemu dokladu priloz kopiu likvidacneho listu z poistovne, z ktoreho je zrejma spoluucast.

    ale pozor na dan z prijmu.. je to nedanovy vydavok, nakolko nesuvisi s dosiahnutim a zabezpecenim vasho zdanitelneho prijmu.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..zuza a ty potrebuješ odpoveď trojmo?..keď si aj otázku dala trikrát?...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Spoluúčasť-poistka
    od zuzana
    Dnes 05:44 PM Choď na posledný príspevok
    Spoluúčasť-poistka
    od zuzana
    Dnes 05:44 PM Choď na posledný príspevok
    Spoluúčasť-poistka
    od zuzana
    Dnes 05:44 PM Choď na posledný príspevok
    Zmluva o spolupráci a daň z...
    od KEJKA
    Dnes 05:06 PM Choď na posledný príspevok
    Darovanie odpisaneho auta

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ale ono to išlo cez našu poistku, a my tam máme spoluúčasť, ja mu to musím doplatiť , oni mu vyplatili o tých 20€ menej.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    preboha Pozri príspevok
    ak tomu správne rozumiem, poisťovňa vyplatila (odškodnila) toho, komu ste poškodili auto. V tomto prípade neexistuje "spoluúčasť", a nikomu nemusíte nič vyplatiť. Ak to urobíte dali ste mu sponzorský dar vo výške 20 EUR.
    Samozrejme,nemusíš mať pravdu- už sú aj zmluvy PZP so spoluúčasťou-takže je to možné tak ako píše zadávateľka témy...

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Je to z poistky-Poistenie zodpovednosti za škodu právnických osôb a je tam uvedená spoluúčasť(teraz som pozerala zmluvu) , takže to môžem naúčtovať 548/211, nič iné účtovať nebudem, keďže mu to šlo na účet, okrem tej sumy 20€?

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Samozrejme,nemusíš mať pravdu- už sú aj zmluvy PZP so spoluúčasťou-takže je to možné tak ako píše zadávateľka témy...
    nech to nemusím hľadať - kde a kto má také VPP?

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    zuzana Pozri príspevok
    Je to z poistky-Poistenie zodpovednosti za škodu právnických osôb a je tam uvedená spoluúčasť(teraz som pozerala zmluvu) , takže to môžem naúčtovať 548/211, nič iné účtovať nebudem, keďže mu to šlo na účet, okrem tej sumy 20€?
    takže spoluúčasť funguje u zákonnej poistky nasledovne: poisťovňa uhradí poškodenému škodu, a následne požaduje zaplatiť spoluúčasť od POISTENÉHO. Takže uvedených 20 EUR nie je spoluúčasť, a zaplatili ste ju poškodenému bez podkladu. 300 EUR bol pravdepodobne náklad na opravu, 20 EUR amortizácia, takže poškodený dostal uhradenú celú ŠKODU (nie náklad na opravu), a zrejme príde list od poisťovne so žiadosťou o uhradenie spoluúčasti.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    zuzana Pozri príspevok
    Prelúskala som celú poradu, ale nenašla som konkrétnu odpoveď.Mám takýto prípad.Stala sa škoda vo firme, sme jednému narazili našim vozidlom do auta.Poisťovňa z našej poistky vyplatila priamo škodu poškodenému na účet vo výške napr.280€ ale škoda bola 300€, 20€ je naša spoluúčasť.Teraz my máme túto sumu 20€ doplatiť poškodenému.Je treba s ním spísať nejakú zmluvu, alebo mu stačí ak mu cez pokladňu vyplatím tých 20€(netreba tam dať aj DPH?) ale tu nastáva problém ako a na základe čoho to zaúčtujem.Môžem na základe krycieho listu z poisťovne zaúčtovať vlastne len tú spoluúčasť 20€ ako 548/379 a vyplatenie 379/211 na základe VPD, keďže zostato previedla poisťovňa priamo na účet jemu? Bude to pripočítat.položka, alebo riadne uznaný náklad?
    ak tomu správne rozumiem, poisťovňa vyplatila (odškodnila) toho, komu ste poškodili auto. V tomto prípade neexistuje "spoluúčasť", a nikomu nemusíte nič vyplatiť. Ak to urobíte dali ste mu sponzorský dar vo výške 20 EUR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.