Zavrieť

Porady

praca nacierno v nezamestnanosti

Potrebujem poradit. Pracujem v Rakusku a vacsia cast mojho prijmu je praca na cierno (toto prosim nesudte). V jednom pripade sa zamestnavatel bal a kedze ako Slovenka nemozem tuto pracu vykonavat bez pracovneho povolenia (to samozrejme nedostanem), tak to vymyslel tak, ze mu kazdy mesiac posielam akoze fakturu, v ktorej je uvedene moje meno, fiktivna firma (pod mojim menom), adresa a bankove udaje, na ktore mi zasle moju vyplatu. Ide o to, ze mna ako Slovensku zamestnat nemoze, ale moze si najat slovensku firmu. On je takto kryty v pripade, ze by mu prisla nejaka kontrola. Ide mi ale o to, ze keby zacali kontrolovat mna, co vsetko by ma mohlo postihnut. Moj prijem u tohoto zamestnavatela je rocne okolo 3 600 eur. Zivnost na Slovensku nemam, som evidovana ako dobrovolne nezamestnana. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    xevas Pozri príspevok
    ..... Zivnost na Slovensku nemam, som evidovana ako dobrovolne nezamestnana. Dakujem
    xevas Pozri príspevok
    Ja v Rakusku studujem na univerzite a popri studiu musim zarabat ....
    také dva rozpory v tvojej otázke.

    a daňové úrady sú v EÚ prepojené, takže podľa mňa sa skôr či neskôr tvoje fiktívne faktúry či zárobky dostanú do rúk daňovákom...


    P.S. a sem by si už také otázky nemala písať... po prepojení porady s facebookom budeš odhalená ešte rýchlejšie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Paula Pozri príspevok
    Táto téma je myslím ďalším kandidátom na kladku. A nielen téma, ale aj aktéri v nej spomínaní.
    Asi áno...
    Ale zakladateľka témy možno svojou nevedomosťou robí niečo protiprávne a chcela by to napraviť.

    Možno sa nájde niekto, kto jej odborne vysvetlí,ako svoju činnosť zlegalizovať , kto môže vystaviť faktúru, čo musí faktúra obsahovať, aby bola platná...

    Niečo o čiernej práci v EU : http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1001

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Veľmi dobrá stránka o podnikaní v EU je http://www.euroinfo.gov.sk/index/go.php?id=1177 .Zadať Rakúsko.
    V súvislosti so slovenským podnikateľom v Rakúsku (na slovenské oprávnenie) zrejme treba riešiť
    - sídlo
    -daňový domicil
    - daňový rezident
    -obrat pre povinnú registráciu k DPH
    -možnosť uznania kvalifikácie ...

    a ďalšie.

    Ale v každom prípade činnosť legalizovať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Táto téma je myslím ďalším kandidátom na kladku. A nielen téma, ale aj aktéri v nej spomínaní.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dnes som už tento príspevok na Porade videla aj s odpoveďami - téma bola zrejme zmazaná ...

    xevas je offline (nepripojený) xevas

    xevas
    Ja v Rakusku studujem na univerzite a popri studiu musim zarabat aj nejake tie peniaze aby som vyzila. Problem je vsak v tom, ze pracovne povolenie nemam a ani ho nedostanem, kedze este niesom vystudovana. Pracujem teda ako upratovacka, zial na cierno. Preto prosim nesudte a skuste mi poradit. Aky sankcie ma tiez mozu postrehnut? A hlavne, ako tomu vsetkemu predist? Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    xevas, tak ako si to napísala v prvom príspevku to nejde - koleduješ si, že nedoštuduješ. Skús si vybaviť živnosť ako opatrovatelka a hladať si prácu v tomto odbore.

    http://www.porada.sk/t58314-opatrova...atelky+rakusku

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je možné napr.otvoriť si živnosť na Slovensku a vystavovať faktúry pre rak. zamestnávateľa? Alebo...?

    Prosím odborníci, vyjadrite sa...

    praca nacierno v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.