Zavrieť

Porady

Režijný paušál advokáta

Dobry den poradaci. chcela by som sa spytat ci - kedy si moze advokat uctovat rezijny pausal. pri zastupovani nam fakturoval tarifnu odmenu a na zaklade "mojho postoja" - vratila som mu fakturu lebo nepriznal sumu ktoru sme mu dali mi uctoval v opravnej fakture aj rezijny pausal, ktory mi predtym neuctoval. chcem sa spytat ci ma na to narok.
boli fakturovane 4 ukony pravnej sluzby, a 4x rezijny pausal. ak som to dobre pochopila tak rezijny pausal by sa mal uctovat na vydavky na telekomunikacne a prepravne sluzby. neminul na mna ani cent - co sa tyka tohto. ma na to narok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    harlem je offline (nepripojený) harlem

    harlem
    zuzik, ty si nebola na vojne inak by si vedela, že veliteľ má vždy pravdu, v tvojom prípade si za veliteľa dosaď advokáta. A nesnaž sa ho provokovať, lebo to bude stále drahšie.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    zuzik311 Pozri príspevok
    Dobry den poradaci. chcela by som sa spytat ci - kedy si moze advokat uctovat rezijny pausal. pri zastupovani nam fakturoval tarifnu odmenu a na zaklade "mojho postoja" - vratila som mu fakturu lebo nepriznal sumu ktoru sme mu dali mi uctoval v opravnej fakture aj rezijny pausal, ktory mi predtym neuctoval. chcem sa spytat ci ma na to narok.
    boli fakturovane 4 ukony pravnej sluzby, a 4x rezijny pausal. ak som to dobre pochopila tak rezijny pausal by sa mal uctovat na vydavky na telekomunikacne a prepravne sluzby. neminul na mna ani cent - co sa tyka tohto. ma na to narok?
    Režijný paušál patrí ku každému právnemu úkonu a jeho výška je každý rok rozdielna. Pre určenie jeho výšky je dôležitá doba, v ktorej ten-ktorý právny úkon uskutočnil.

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    Dobre ale moze mi ho najskor neuctovat a potom mi napise " na zaklade vasho postoja" - to je vratenie faktury na opravu mi ho uctuje. Neni 7 eur za vsetko ? od prevzatie zastupenia az po stretnutie so mnou vela? ved neminul ani cent.. a to odovodnenie ze raz ho fakturuje a potom nie
    podla par. 16 vyhlasky upravujucej odmeny advokata je:
    Od klienta možno požadovať na náhradu výdavkov
    na miestne telekomunikačné výdavky a miestne
    prepravné sumu vo výške jednej stotiny výpočtového
    základu za každý úkon právnej služby. Túto sumu
    môže advokát požadovať aj vtedy, ak sa na jej náhrade
    s klientom osobitne nedohodol.
    takze to nechapem ked sa odvolava na par. 16.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    zuzik311 Pozri príspevok
    Dobre ale moze mi ho najskor neuctovat a potom mi napise " na zaklade vasho postoja" - to je vratenie faktury na opravu mi ho uctuje. Neni 7 eur za vsetko ? od prevzatie zastupenia az po stretnutie so mnou vela? ved neminul ani cent.. a to odovodnenie ze raz ho fakturuje a potom nie
    podla par. 16 vyhlasky upravujucej odmeny advokata je:
    Od klienta možno požadovať na náhradu výdavkov
    na miestne telekomunikačné výdavky a miestne
    prepravné sumu vo výške jednej stotiny výpočtového
    základu za každý úkon právnej služby. Túto sumu
    môže advokát požadovať aj vtedy, ak sa na jej náhrade
    s klientom osobitne nedohodol.
    takze to nechapem ked sa odvolava na par. 16.
    toto myslíš vážne?

    zuzik311 je offline (nepripojený) zuzik311

    zuzik311
    zalobaba Pozri príspevok
    toto myslíš vážne?
    myslela som klasicku odmenu plus 7 eur za kazdy ukon - bolo ich 5. bolo mi divne ze najskor ho nefakturoval a potom - ked som ziadala opravit fakturu a odpocitat prijatu platbu mi ho tam uviedol a o rezijny pausal zdvihol cenu. to, ze neminul ani cent som myslela tak, ze vzdy som mu telefonovala iba ja lebo ma iba prezvonil a komunikovali sme mailom a tiez som ho navstevovala ja.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    zuzik311 Pozri príspevok
    myslela som klasicku odmenu plus 7 eur za kazdy ukon - bolo ich 5. bolo mi divne ze najskor ho nefakturoval a potom - ked som ziadala opravit fakturu a odpocitat prijatu platbu mi ho tam uviedol a o rezijny pausal zdvihol cenu. to, ze neminul ani cent som myslela tak, ze vzdy som mu telefonovala iba ja lebo ma iba prezvonil a komunikovali sme mailom a tiez som ho navstevovala ja.
    v spominanom § vyhlasky 655/2004 z.z. sa pise, ze "moze", tak on moze. asi ste mu trafili jeho ego, ked ho predtym neziadal, aj ked na jeho obranu uvadzam, ze z pohladu advokata je pri tarifnej odmene skor vynimocne tento pausal neziadat...

    Režijný paušál advokáta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.