Zavrieť

Porady

factoring a forfaiting

Prosím o radu, ako účtovať factoring a forfaiting? Súrne prosím! Ďakujem.
Naposledy upravil badgers : 17.02.06 at 11:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    uved zmluvu a podmienky. Toje všeobecbé pomenovanie postúpenia pohľadávky pred spaltnostou.,..... ani neuvádzaš, z pozície koho sa má účtovanie vysvetliť.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Neviem o čo pri factoringu ide ale skús sa spojiť s členom PORADY "mlulica" vyhľadaj si ju a možno si poradíte / teda ak to nie si ty/

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    firma odkúpila pohľadávku, teda je postupník. účtujem: 315/325 vo výške, za ktorú ju kúpila,úhrada pohľadákvy 325/221.Ak ju vymôžem vo vyššej hodnote, účtujem do akých výnosov?Ak ju naša firma ďalej predá - bude postupca ako účtujem? aký dopad do má na DPH? Ďakujem!!!

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    badgers
    firma odkúpila pohľadávku, teda je postupník. účtujem: 315/325 vo výške, za ktorú ju kúpila,úhrada pohľadákvy 325/221.Ak ju vymôžem vo vyššej hodnote, účtujem do akých výnosov?Ak ju naša firma ďalej predá - bude postupca ako účtujem? aký dopad do má na DPH? Ďakujem!!!
    ,,BADGERS" skusim napisat, tak ako to robim ja ,, POSTUPNIK" :
    1. Obdrzim zml.o postupeni pohladavky, s datumom, kedy bola podpisana (do ucta k int. dokl. davam kopiu - original zml. je zalozeny pri zml.) (Dlznik vsak musi byt oboznameni, ze sa pohladavka postupila na ineho veritela).
    V exceli mam urobenu tabulku, kde si vediem zoznam dlznikov od danych postupcov t.j. nomin. hodnotu pohl., odplatu za danu pohl., vynos z postup. pohl.

    2. uctujem v pohode a tak si prevzatie pohladavky napr. za 1,- Sk (odplata) zauctujem do evidencie ost. ZAVAZKOV (bez uct. predpisu) - ,,dodav". je v tomto pripade postupca.

    3. detto ako v bode 2 urobim v evidencii pohladavok ale s tym, ze ,,odber" bude dlznik vyplyv. zo zmluvy.

    4. potom v internych dokladoch nauctujem predpis 315/325 = 1,- Sk
    5. 325/221 = 1,- odplata za postup.pohľ. sprarujem so zavazkom v bode2
    6. 221/315 = 1,- uhr. do dlznika z postup.pohl. opat spraujem s pohl. v bode3
    221/ 646 = 5,- inkaso od dlznika

    POHLADAVKY SA POSTUPUJU S DPH!

    POSTUPCA uctuje nasled.
    315/646
    546/311
    221/315
    rozdiel medzi uct. 646 a 546 je pripocit. polozkou ! t.j. ak postupus pohl. za nizsiu hodnotu ako je jej menovita hodnota.

    Ak budu mat niekto k mojmu prispevku vyhradi rada ich prijmem, ved clovek sa uci na vlastnych chybach.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    abel
    Neviem o čo pri factoringu ide ale skús sa spojiť s členom PORADY "mlulica" vyhľadaj si ju a možno si poradíte / teda ak to nie si ty/
    AKO SI NA TO PRISIEL, ZE SOM TA PRAVA NA ,,RADENIE" ?, VED NAJCASTEJSIE VYHLADAVAM POMOC JA OD DRUHYCH. NIE SOM SI TOTIZ SAMA SEBOU ISTA A NERADA BY SOM NIEKOHO ZAVADZALA V TAK ZAVAZNYCH INFO!
    ALE ASPON SI MA PODNETIL NA PRISPEVOK
    DAKUJEM

    barcetta je offline (nepripojený) barcetta

    barcetta
    mlulica, ďakujem za radu, medzitým som už na stránkach porady čo-to našla, /preto som ti nepísala ako radil abel/,ale nelíši sa to od teba, ešte raz ďakujem.

    factoring a forfaiting

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.