Zavrieť

Porady

Studentský notebook

Potreboval by som poradiť s notebookom, ktorý niekedy budem často brať do školy.
Procesor: v tomto sa nevyznám takže niečo výkonne
Využitie: office, internet, práca s fotkami a videami (nič profesionálne) a hry
Ram:3-4 GB
Pevný disk: aspoň 250 GB
Displej:13-16"
Konštrukcia: notebook budem často prenášať a nechcem aby sa rozpadol.
Grafika: aby sa dali hrať novšie hry (stačí na nízkych datailoch) minimálne ATI Radeon 7200 / NVIDIA GeForce 2 (teraz hrávam wow wotlk,ktorý chcem aj nadalej hrať a tieto udaje patria medzi minimálne požiadavky)
Bateria: nech má výdrž aspoň 4- hod
OS:- nech je už v notebooku nainštalovaný Win 7 (ktorá verzia je už jedno)
Cena: max.600 Eúr
Značka: nech je ntb značky Lenovo alebo HP
Notebook HP 625 na Alza.sk za 533 eúr sa mi najviac pozdáva a preto ak už niekto daný ntb má nech mi napíše svoj názor na notebook.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    nagato Pozri príspevok
    nevie mi sem niekto napísať recenziu na ten notebook hp 625? chcem vedieť, že či má a ak ano aké nedostatky.
    http://pda.pravda.sk/pgs/content/view/1921/2/

    wampier123 je offline (nepripojený) wampier123

    wampier123
    ja osobne mám HP, na kvalitu spracovania nedám dopustiť. Taktiež výkon je veľmi dobre optimalizovaný, keďže najnovšie hry mi "šlapú" lepšie, než kamarátovi na papierovo výkonnejšom stolovom PC.
    S lenovo-m nemám skúsenosť..

    nagato je offline (nepripojený) nagato

    nagato
    nevie mi sem niekto napísať recenziu na ten notebook hp 625? chcem vedieť, že či má a ak ano aké nedostatky.

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Ja mám zlú skúsenosť s HP (určite to robia aj iné značky) a to takú, že v systéme bolo nainštalované veľké množstvo softwaru (balastu), ktorý dosť spomaluje celý chod systému a nie je jednoduché ho odstrániť.

    Hovorí sa o tom na tomto videu:
    http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive...2/default.aspx

    Dnes sa OS dodáva najčastejšie ako skrytá (recovery) partícia na disku, ale DVD nie je dodané.

    wampier123 je offline (nepripojený) wampier123

    wampier123
    Arnold123 Pozri príspevok
    Ja mám zlú skúsenosť s HP (určite to robia aj iné značky) a to takú, že v systéme bolo nainštalované veľké množstvo softwaru (balastu), ktorý dosť spomaluje celý chod systému a nie je jednoduché ho odstrániť.
    Ten problém som mal aj s Asusom a Acerom, teraz mám HP 8540w s win 7 (tiež má kopec HP softu, no našťastie to v pohode zvláda a software je celkom užitočný - HP aktualizácie, kontrola PC, rady, varovania a odporúčania).

    Riešenie:
    - kúpiť book a windows separé

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    wampier123 Pozri príspevok
    Riešenie:
    - kúpiť book a windows separé
    Veľa výrobcov na drtivú väčšinu notebookov práve predinštalováva Win.
    Ja som nechcel kúpiť s OS, ale musel som, lebo taký jednoducho nebol.

    Keď by som aj kúpil bez OS a potom k nemu dokúpil samostatne Win, tak by ma to vyšlo drahšie ako keď by som kúpil rovno notebook s predinštalovaným Win.

    Ja som kúpil Asus. Prvý problem, na ktorý som narazil bol, že OS mal iba recovery partíciu. Bolo dodané 1 DVD, na ktorom boli iba ovládače. Druhý problem bol, že nebolo možné vytvoriť recovery DVD zo systemu. Tretí, už spomínaný softwarový "balast". Na tomto hardware sa Win 7 spúšťal vyše 5 minút:

    http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=hUn2kMS4sU3z3kUV

    Skúsil som si zohnať aj original DVD od Win, ktorý bol v mojom notebooku, len som použil svoj product key. Po nainštalovaní som hneď aj overil pravosť - všetko OK. Po 3 týždňoch mi s radosťou Win oznámil, že môj product key je neplatný a začal pýtať iný. Vyriešil som to kompletným formátom a inštaláciou Linuxov.

    talkymato je offline (nepripojený) talkymato

    talkymato
    ad. nedostatky - kazdy notebook ma nedostatky. Zalezi na uhle pohladu a preferenciach

    Ad. predinstalovane Windows - ten balast na predinstalovanych Windows tvori rozdiel v cene notebook+OEM licencia vs. notebook s Windows kedze vyrobcovia toho software platia vyrobcovi za umiestnenie programu v booku. Ale v mnohych pripadoch sa da za priplatok objednat k booku aj medium s Windows typicky poplatok je cca 20-30 EUR

    Ad. Linux - nie kazdy je tak zdatny / ma tolko casu / moze koli kompatibilite pouzivat Linux

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.