Zavrieť

Porady

Práca na dohodu počas registrácii na UPSVAR

Dobrý deň.
Od septembra 2009 som registrovana na UPSVAR. Od februára 2010 som prostredníctvom UPSVAR vykonávala absolventskú prax na daňovom úrade, ktorú som mala vybavenú na 6 mesiacov. Od júna 2010 som popri absoventskej praxi vykonávala brigádu v Mestskom informačnom centre, kde my dali Dohodu o vykonávaní práce na 350 hodín. V júni som prešlapla výplatu a zarobila som cca 336 eur v hrubom. MOja správkyna na úrade práce na to prišla až v septembri, ja som si neuvedomila, že nesmiem prekročiť limit. Správkyna mi oznámila, že ma bude musieť spatne od juna vyradiť na 3 mesiace, čo znamená, že budem si musiť za tri mesiace zaplatiť do zdravotnej poisťovni a k tomu za dva posledné mesiace vrátiť peniaze , ktoré som dostala z absolventskej praxi.. dokopy to robi 420 eur. Lenže ja som tie dva posledne mesiace odrobila ... to znamená že som pre štát pracovala zadarmo??.. viete mi niekto poradit , čo mam robiť??? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wiwa Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Od septembra 2009 som registrovana na UPSVAR. Od februára 2010 som prostredníctvom UPSVAR vykonávala absolventskú prax na daňovom úrade, ktorú som mala vybavenú na 6 mesiacov. Od júna 2010 som popri absoventskej praxi vykonávala brigádu v Mestskom informačnom centre, kde my dali Dohodu o vykonávaní práce na 350 hodín. V júni som prešlapla výplatu a zarobila som cca 336 eur v hrubom. MOja správkyna na úrade práce na to prišla až v septembri, ja som si neuvedomila, že nesmiem prekročiť limit. Správkyna mi oznámila, že ma bude musieť spatne od juna vyradiť na 3 mesiace, čo znamená, že budem si musiť za tri mesiace zaplatiť do zdravotnej poisťovni a k tomu za dva posledné mesiace vrátiť peniaze , ktoré som dostala z absolventskej praxi.. dokopy to robi 420 eur. Lenže ja som tie dva posledne mesiace odrobila ... to znamená že som pre štát pracovala zadarmo??.. viete mi niekto poradit , čo mam robiť??? dakujem
    Bohužial, s tým nič nenarobíš. Neznalosť zákona - v tomto prípade aj mzdárky Informačného centra - neospravedlňuje.

    UP ťa vyradí spätne s dôsledkami, o ktorých píšeš.

    wiwa je offline (nepripojený) wiwa

    wiwa
    Hej to si uvedomujem, ze neznalost zakona neospravedlnuje!!!.... Len hladam ci nahodou niekto nema skusenost a neexistuje asponj nejaky skryty laikom nepoznany zakon že mi nemozu aspon tie peniaze za absolventsku prax zobrat... kedze tie dva mesiace som si na tej absolventskej odpracovala... je to naporazenie ...

    Práca na dohodu počas registrácii na UPSVAR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.