Zavrieť

Porady

Psycholog v TN alebo v TOP

Ahojte ,

prosim Vas viete mi doporucit dobreho psychologa v TN alebo v Topolcanoch. Myslim takeho ktory ma ludsky pristup a skutocny zaujem cloveku pomoct. Ten typ lekara pri ktorom ma clovek pocit ze ho lekar neberie ako dalsi "kus", ktory treba rychlo vybavit
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Aký je rozdiel medzi psychiatrom a psychológom?

    Psychiater je absolvent lekárskej fakulty, je doktor medicíny. Psychológ je absolvent filozofickej fakulty, je doktorom filozofie. Psychológ nie je kompetentný pracovať s liekmi a ani ich predpisovať, ani ich zakazovať. Farmakoterapiu má plne v kompetencii psychiater, prípadne neurológ, či iný lekár, ktorý posiela klienta do psychoterapie (bývajú to často všeobecní lekári, internisti, imunológovia, dermatológovia, kardiológovia, pneumológovia, gynekológovia, či urológovia ). Časť psychiatrov prešla aj psychoterapeutickým dovzdelávaním a títo sú kompetentní poskytovať aj kvalifikovanú psychoterapiu. To iste platí aj o psychológoch - len menšia časť psychológov má ukončené psychoterapeutické vzdelanie ,absolvovanie ktorého ich plne oprávňuje poskytovať psychoterapiu.

    Psycholog v TN alebo v TOP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.