Zavrieť

Porady

rozšírenie živnosti

Zdravím chcem sa spýtať ak si chcem rozšíriť živnosť ako na to , aký je postup a aká je teraz cena, veľmi pekne ďakujem.. A ešte sa chcem spýtať či mi na viazanú živnosť ako doklad stačí aj Osvedčenie o vzdelaní Ďakujem.
Naposledy upravil stanislav25 : 15.09.10 at 08:55 Dôvod: pridanie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Prosím Vás, potrebujem tlačivo - žiadosť, pre živnostníka, ktorý chce rozšíriť predmet podnikania. Hľadám a neviem nájsť

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Ešte sa spýtam, to musí nanovo všetko vyplniť ak chce rozšíriť predmet podnikania o dve činnosti? Dúfam, že som mu vytlačila správnu žiadosť
    http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo&subor=50753

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    truch Pozri príspevok
    Ešte sa spýtam, to musí nanovo všetko vyplniť ak chce rozšíriť predmet podnikania o dve činnosti? Dúfam, že som mu vytlačila správnu žiadosť
    http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo&subor=50753

    Tlačivo je správne, veru všetko na komplet vyplniť.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Všetko záleží od toho, akú činnosť chceš vykonávať, či živnosť voľnú, tam zaplatíš poplatok 5 eur za 1 živnosť, nepotrebuješ žiadne ďalšie doklady, alebo živnosť viazanú, poplatok 16,50 eur za jednu živnosť a predkladáš príslušné doklady o odbornej spôsobilosti. Predchádzajúce živnostenské listy ti platia ďalej, teraz dostaneš na nové činnosti osvedčenie o živnostenskom oprávnení.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    truch Pozri príspevok
    Prosím Vás, potrebujem tlačivo - žiadosť, pre živnostníka, ktorý chce rozšíriť predmet podnikania. Hľadám a neviem nájsť

    http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271


    Nech sa ti páči : Fyzické osoby

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Známy mi priniesol vyplnené tlačivo, idem mu to prepísať na PC. Pýtal sa ma, či musí vyplniť aj časť C. - údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov / živnosť má už od roku 2000/ a časť D - prihláška na verejné povinné zdr. poistenie / je už prihlásený /, detto časť E.
    Stačí vypísať prvú stranu a časť B, v ktorej uvedie len nový predmet podnikania?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    truch Pozri príspevok
    Známy mi priniesol vyplnené tlačivo, idem mu to prepísať na PC. Pýtal sa ma, či musí vyplniť aj časť C. - údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov / živnosť má už od roku 2000/ a časť D - prihláška na verejné povinné zdr. poistenie / je už prihlásený /, detto časť E.
    Stačí vypísať prvú stranu a časť B, v ktorej uvedie len nový predmet podnikania?

    Každá ďalšia nová žiadosť sa posudzuje ako prvá. To znamená, vyplňujú sa aj údaje časť C pre RT. Vypisuje sa komplet žiadosť okrem poslednej, kde sa žiada základná registrácia. Tá už nie je treba v tomto prípade.

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    ahojte, prosím Vás na aký účet by som mala účtovať - legalizáciu rozšírenie živnosti - poplatky notára. Ja som dala na 518 xx. Je to správne?
    Díky moc

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    JANULA999 Pozri príspevok
    ahojte, prosím Vás na aký účet by som mala účtovať - legalizáciu rozšírenie živnosti - poplatky notára. Ja som dala na 518 xx. Je to správne?
    Díky moc
    ...ak je to poplatok, ja osobne aj všetky súdne aj notárske poplatky, poplaty obci....538

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    Podľa mňa je to právny úkon. Boli tam osvedčenia pravosti podpisu, právny úkon - ako zmena zakladateľskej listiny + kolky na živnostenskom úrade.
    Tie kolky som dala na 538 ale nebola som si istá s poplatkami u notára.
    Čiže mám to dať všetko na 538?
    Vďaka za radu.

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    A ešte jedna otázočka môžem s týchto právnych úkonov odpočítať aj DPH, keď účtujem na 538?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    JANULA999 Pozri príspevok
    A ešte jedna otázočka môžem s týchto právnych úkonov odpočítať aj DPH, keď účtujem na 538?
    ...ak je notár platcom DPH a máš doklad, tak samozrejme...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Rozšírenie sa týka PO alebo FO ?

    Ak PO, treba urobiť rozhodnutie jediného spoločníka, alebo VZ o rozšírení predmetu podnikania, vyhotoviť úplné znenie a podať návrh na zápis zmien do OR.

    Ak FO, tak iba ohlasovacia povinnosť na ŽÚ a cez JKM aj na DÚ.

    Ak sa jedná o viac predmetov, žiadajte o vydanie Osvedčenia elektronicky /môžete využiť služby niekoho, kto má ZEP/ za voľné predmety sa neplatí nič, remeselné a viazané sú za 50 % správny poplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.