Zavrieť

Porady

IC DPH pre neplatcu

Dobry den,

chcel by som sa opytat.
Som pivinny robit raz za 3 mesiace oznamenia / vypisi elektronicky ked som ziadnu sluzbu z ineho statu v EU neuskutocnil?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    peter.smrcak Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som sa opytat.
    Som pivinny robit raz za 3 mesiace oznamenia / vypisi elektronicky ked som ziadnu sluzbu z ineho statu v EU neuskutocnil?

    Dakujem.
    Ak máš na mysli Súhrnný výkaz, tak ten sa týka len dodania tovaru a služieb do iných krajín EÚ. A nie služieb z iných krajín.
    Tweety Pozri príspevok
    Ak máš na mysli Súhrnný výkaz, tak ten sa týka len dodania tovaru a služieb do iných krajín EÚ. A nie služieb z iných krajín.
    Ano to myslim.
    Takze nemusim podavat vykazy ak som neuskutocnil zatial ziadnu sluzbu do ineho statu?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Suhrnny vykaz podava len osoba registrova pre dan z pridanej hodnoty alebo platitel dane z pridanej hodnoty (§4 - 7a http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...-2010-a.html#4). Tam najdes aj podmienky, kedy si povinny sa registrovat pre dane alebo kedy sa stavas platitelom DPH.

    MUKU je offline (nepripojený) MUKU

    MUKU
    CHcel by som sa poradiť moja manželka začala podnikať a nakupuje tovar z CZ je neplatcom DPH musí sa prihlásiť na DU po IC dph ak obchoduje v CZ z platcom DPH a ako to je ak jej vystavia fa bez dph Ďakujem za odpoveď

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nakolko manzelka nie je v sucasnosti platitelom DPH, dodavatel z CZ jej nemoze vystavit faktury bez DPH, ale tovar zdani ceskou DPH.

    Pri dovoze tovaru sa na manzelku vztahuje:

    § 7

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    V pripade, ze manzelka bude mat pridelene IC DPH podla § 7, resp. bude platitelom DPH podla § 4, dodavatel z CZ jej bude fakturovat bez DPH a ona je povinna zdanit tovar v SR slovenskou DPH. Ako platitel DPH podla § 4 ma narok aj na odpocet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.