Zavrieť

Porady

Ake odvody v kombinacii TPP a zivnosti?

Dobry den prajem, hladam odpoved na nasledovne:

Som zamestnany na trvaly pracovny pomer. Popri tom mam zalozenu zivnost.

Moja 1. otazka je: Ak som tento rok v oblasti zivnosti neaktivny (ziadny prijem), mam za zivnost platit odvody? Ake? Nestaci ze za mna odvody plati zamestnavatel, kde som na TPP?

Moja 2. otazka: Ak som v minulom roku mal okrem TPP aj prijem cez zivnost, mam za zivnost platit odvody? Ake? Tiez za mna min. rok platil odvody zamestnavatel, ako za pracovnika na TPP.

Vopred dakujem

S pozdravom

Marian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zdravotne poistenie:
    Ak si SZCO prvy rok, preddavok na zdravotne poistenie ako SZCO platit nemusis. Po skonceni roka podas rocne zuctovanie zdravotneho poistenia, v ktorom si zaroven vypocitas aj preddavky na zdravotne poistenie na dalsie obdobie. Vypocitane preddavky ako SZCO budes platit od 1.7. dalsieho roka (2011).

    Socialne poistenie:
    Pokial nedosiahnes isty obrat (za rok 2009 to bolo 3 834,90 EUR, aktualne cisla este nemam nastudovane), poistne do Socialnej poistovne platit nemusis.

    Doplnenie:
    Ak si podnikal uz v minulom roku, mal si podat RZZP a od 1.7.2010 platit vypocitane preddavky, ak nejake vysli.
    Ak si v r. 2009 prekrocil obrat 3 834,90 EUR, mal si povinnost sa registrovat do Socialnej poistovne a od 1.7.2010 platit socialne poistenie aj napriek tomu, ze si/bol si zaroven aj zamestnany.

    Ake odvody v kombinacii TPP a zivnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.