Zavrieť

Porady

Ako overím, či bankový účet jestvuje alebo nie, ak mám len číslo účtu?

Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
Stačí mi odpoveď:
-áno, účet bol založený
-nie, uvedený účet neexistuje

Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Skus na ten ucet poslat jeden cent. Ak prejde, ucet je aktivny, ak neexistuje, tvoja banka ti ten cent po par dnoch vrati.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    rychlejsie je ist to banky a ten 1 cent vlozit na ucet v hotovosti Je to trochu svinskejsie, pretoze poplatky za vklad hotovosti su uctovane majitelovi uctu...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    andrejpekco Pozri príspevok
    Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
    Stačí mi odpoveď:
    -áno, účet bol založený
    -nie, uvedený účet neexistuje

    Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.

    Príde mi to ako anketa, no neviem, kde mám označiť to "áno", alebo to "nie".
    Alebo som nepochopila zadanie

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    andrejpekco Pozri príspevok
    Chcem overiť, či bankový účet jestvuje.
    Stačí mi odpoveď:
    -áno, účet bol založený
    -nie, uvedený účet neexistuje

    Nechcem overovať majiteľa ani nič podobné.
    Ak ten účet neexistuje peniaze neprevedú. Ja som sa v júli pomýlila pri jednej platbe a na druhý deň mi volali z VUB, že peniaze nepreviedli lebo som napísala nesprávne číslo účtu. Bola som prekvapená, že mi toto zavolali hneď na druhý deň na mobil. Jasne, že im po nočnom spracovaní systém vyhodil čo sa nedalo previesť ale... upozornenie rovno telefónom... hm....

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ale je pravda nepozrela som si do výpisu či som za ten prevod/neprevod niečo neplatila

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Samozrejme. Ja som tiež platila v banke ale to im nevyhodí, že zadajú zlé číslo účtu. Neviem aký majú systém ale prepošle sa to zrejme do centrály a až pri prevode sa ukáže či platba prešla alebo neprešla. Do 13:00 je to v ten deň. Pozrela som si do svojho výpisu. Samozrejme, že som platila manipulačný poplatok. A telefonicky ma upozornili ako súkromnú osobu asi preto, že to bola platba do zahraničia.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    2009: Nuz neviem v ktorej banke ste vkladali, pretoze pri vklade v TB na potrvrdenke to vytlaci aj nazov uctu (meno majitela) a v pripade VUB to vytlaci typ uctu (napr. flexiucet, terminovany vklad, ucet PO) a pod. Takze v tychto pripadoch nie je mozne urobit vklad na ucet ktory neexistuje.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    jelalim Pozri príspevok
    2009: Nuz neviem v ktorej banke ste vkladali, pretoze pri vklade v TB na potrvrdenke to vytlaci aj nazov uctu (meno majitela) a v pripade VUB to vytlaci typ uctu (napr. flexiucet, terminovany vklad, ucet PO) a pod. Takze v tychto pripadoch nie je mozne urobit vklad na ucet ktory neexistuje.
    Urobila som prevod priamo vo VUB. Nič mi nevytlačili. Prečo by mali? Iba na kópiu mi dali pečiatku a podpis. Bolo to do Nemecka. Na druhý deň mi volali, že im to v noci neprešlo. Čo bolo dobre lebo to mal byť darček takže som druhý deň spravila prevod správne.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Pozerám teraz na doklad. Naskenovanú kópiu som preposielala e-mailom. Vlastne som sa nepomýlila v čísle účtu ale v
    Kód banky prijemcu/Beneficiary's Bank Code/BIC. Bola to EURO – platba. Ale to je snáď jedno ak číslo účtu nesedí tak platba neprejde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.