Zavrieť

Porady

Chýbajúci zaručný list na Olympus

Dobrý deň!
Kúpil som si digitálny fotoaparát Olympus, ktorý sa mi však v záručnej dobe pokazil. Podľa ľudí, ktorí sa tomu rozumeju, odišiel snímací čip. Môj problém spočíva v tom, že neviem nájsť záručný list. Mám len bloček z obchodu (NAY) a zmluvu na nákup na splátky, ktorými som ten fotoaparát kupoval. Dá sa na základe týchto dokladov vybaviť nový záručný list? Lebo bez neho mi nechcú uznať záručnú opravu v servisnom stredisku Olympus. Výmena toho čipu je finančne náročná a viac sa tuším oplatí kúpiť fotoaparát nový, ak by som ju mal platiť zo svojho.
Naposledy upravil arizona : 18.09.10 at 12:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    jojcob Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Kúpil som si digitálny fotoaparát Olympus, ktorý sa mi však v záručnej dobe pokazil. Podľa ľudí, ktorí sa tomu rozumeju, odišiel snímací čip. Môj problém spočíva v tom, že neviem nájsť záručný list. Mám len bloček z obchodu (NAY) a zmluvu na nákup na splátky, ktorými som ten fotoaparát kupoval. Dá sa na základe týchto dokladov vybaviť nový záručný list? Lebo bez neho mi nechcú uznať záručnú opravu v servisnom stredisku Olympus. Výmena toho čipu je finančne náročná a viac sa tuším oplatí kúpiť fotoaparát nový, ak by som ju mal platiť zo svojho.
    Tiež mám jeden foťák Olympus, už taký starší, niekoľkoročný.Dostala som k nemu taký malý nenápadný modro-biely papierik (asi 10x10cm), na ktorom je napísané : predajný doklad/záručný list. Skús pozrieť v krabici, či si takýto papierik neprehliadol.

    Alebo si pozri túto stránku a zaregistruj sa : http://www.mojolympus.sk/pages/produ...tioncheck.aspx
    príp. skús kontakt priamo na Olympus http://www.mojolympus.sk/pages/contacts.aspx
    Myslím, že tam ti budú vedieť poradiť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ani v Olymuse nemôžu vystaviť náhradný ZL?
    Nechápem ich neochotu, ked ste aj u nich zaregistrovaný,príp.si môžu všetky potrebné údaje overiť...

    jojcob je offline (nepripojený) jojcob

    nešťastný otec :-( jojcob
    Ja som aj zaregistrovany na tej stranke a aj viem, ze ako ten papierik ma vyzerat. Len ho v tej krabici nemam, pritom vsetky ostatne manualy, CD a blocek tam mam.Tak neviem, ci som bol ten zarucny potvrdit a niekam som ho zalozil alebo tam vobec nebol. A v servise ho odomna pozaduju, inak mi fotoaparat zadarmo neopravia. Ostatne doklady a ani registracia na jejich stranke, kde je uvedeny datum nakupu, datum registracie a aj vyrobne cislo fotoaparatu im nestacia

    Chýbajúci zaručný list na Olympus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.