Zavrieť

Porady

Prva rada tehal s medzerou

Dobry den, prave nam zakladaju prvu radu, chcem sa opytat, ci je problemom medzeramedzi tehlami , ktora vznikla vramci zarovnavania - foto prilozene.

- s prilozenim fota mam zatial problem, tak sa to pokusim opisat

dve tehly som dole dotykaju, ale smerom hore vznika medzera, ktora sa rozsiruje a hore ma cca 7mm zatial, je zalozene len 1 a pol steny a tento rozdiel vznikol v jednom pripade, ostatne tehly do seba pekne zapadaju

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    soson76 Pozri príspevok
    Nezabudla len mi nedoslo, ze to je dolezite...
    Stavia sa z tehal Leier a zateplovat sa to bude.
    Z vnútra to zavakuješ zvonku zateplíš, žiadny problém poprípade to možeš vypeniť montážnou penou.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    soson76 Pozri príspevok
    Dobry den, prave nam zakladaju prvu radu, chcem sa opytat, ci je problemom medzeramedzi tehlami , ktora vznikla vramci zarovnavania - foto prilozene.

    - s prilozenim fota mam zatial problem, tak sa to pokusim opisat

    dve tehly som dole dotykaju, ale smerom hore vznika medzera, ktora sa rozsiruje a hore ma cca 7mm zatial, je zalozene len 1 a pol steny a tento rozdiel vznikol v jednom pripade, ostatne tehly do seba pekne zapadaju

    Dakujem
    A z akej tehly staviaš? brúsená? P+D? budeš zateplovať alebo nie?
    To sú doležité informácie ktoré si zabudol.

    soson76 je offline (nepripojený) soson76

    soson76
    Nezabudla len mi nedoslo, ze to je dolezite...
    Stavia sa z tehal Leier a zateplovat sa to bude.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nieje to nič výnimočné skôr normálne.Podľa opisu to vyzerá že sú neni pravouhlé tehly.Buď do tej špáry dáte murovaciu maltu alebo montážnu penu.Ak idete zateplovať tak takú malú špáru sa neoplatí vyplňovať.

    soson76 je offline (nepripojený) soson76

    soson76
    220870 Pozri príspevok
    Nieje to nič výnimočné skôr normálne.Podľa opisu to vyzerá že sú neni pravouhlé tehly.Buď do tej špáry dáte murovaciu maltu alebo montážnu penu.Ak idete zateplovať tak takú malú špáru sa neoplatí vyplňovať.
    no tie tehly su podla mna OK, skor ide o to, ze doska nie je podla mna uplne OK.

    Domcek je maly 13 x 6m bez poschodia, postaveny na rovine. No a na oboch tych uzsich stranach je nad tvarnica cca 10 cm betonu - v planoch bolo 12 - ale v strednej casti sa hrubka betonu znizi az na cca 5cm. Mali sme k tomu vyhrady stavebny dozor vsak povedal, ze to je OK, lebo je tam este cast betonu, ktora nevidime, lebo je za tvarnicami.

    Pravdupovediac, neviem co si mam o tom mysliet...

    Prva rada tehal s medzerou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.