Zavrieť

Porady

Nechce zaplatiť škodu ktoru sposobila.

Dobrý deň, takže mam nasledujuci problem. Bol som na vylete v istom campe aj s notebookom a kamaratmi. Puštali sme hudbu a boli sme von z chaty.. Dovnutra sme videli ist ženu pod vplyvom alkoholu. Začala tam v miestnosti kde bol notebook tancovať.. tak sme polslali kamarata nech ju vyhodí.. Prišiel tam a ona akurat spadla na notebook a rozbila na nom cely display (reklamacia neplatna). Povedala že si na to nepamata ale mame svedka čo to videl.. A potvedala že to zaplatí ale ignoruje moje upozornovanie.

Preto prosím o radu: Akou cestou sa da od nej vymáhať táto čiastka? Je to okolo 170Eur. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mi_t_is Pozri príspevok
    Dobrý deň, takže mam nasledujuci problem. Bol som na vylete v istom campe aj s notebookom a kamaratmi. Puštali sme hudbu a boli sme von z chaty.. Dovnutra sme videli ist ženu pod vplyvom alkoholu. Začala tam v miestnosti kde bol notebook tancovať.. tak sme polslali kamarata nech ju vyhodí.. Prišiel tam a ona akurat spadla na notebook a rozbila na nom cely display (reklamacia neplatna). Povedala že si na to nepamata ale mame svedka čo to videl.. A potvedala že to zaplatí ale ignoruje moje upozornovanie.

    Preto prosím o radu: Akou cestou sa da od nej vymáhať táto čiastka? Je to okolo 170Eur. Ďakujem.
    No to máš blbé ... máš skúsenosť - nenosiť notebook na žúrku, kde sa pije.

    Ale mal si hneď volať políciu - poškodzovanie cudzej veci. Teraz to bude tvrdenie proti tvrdeniu. Ale skúsiť to môžeš na polícii aj teraz, aspoň začnú stíhanie. A poznáš tú ženu?

    Mi_t_is je offline (nepripojený) Mi_t_is

    Mi_t_is
    hej poznám ju osobne. Ale prislubila ze mi to zaplati a este nič. preto som nevolal nikoho.. A svedkov mám presne čo videli ako na to padala. Takže bezdovodne vstupila do našej chaty..A kym sme ju vyhnali sme videli ako to rozbila :X... Da sa na nu teda podať trestne oznamenie? Na sude alebo na policii?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mi_t_is Pozri príspevok
    hej poznám ju osobne. Ale prislubila ze mi to zaplati a este nič. preto som nevolal nikoho.. A svedkov mám presne čo videli ako na to padala. Takže bezdovodne vstupila do našej chaty..A kym sme ju vyhnali sme videli ako to rozbila :X... Da sa na nu teda podať trestne oznamenie? Na sude alebo na policii?

    ... na polícii.

    Nechce zaplatiť škodu ktoru sposobila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.