Zavrieť

Porady

vydaná faktúra a dátum daň.povinnosti

ak vystavujem vydanú faktúru napríklad dnes t.j. 20.9.2010 -to bude deň vystavenia, ale tovar sme im už dodali 9.9.2010, tak v kolónke DATUM DAŇOVEJ POVINNOSTI bude ktorý z nich? Lebo mne program automaticky dáva dátum vystavenia ! Myslím že to nie je správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Datum dodania tovaru je den, kedy ste tovar fyzicky dodali zakaznikovi. V tento den nastava aj danova povinnost, vo vasom pripade to bude teda 9.9.2010.
    ĎAKUJEM LIANKA. Asi budem musieť nejako prestaviť ten môj program, aby to dopĺňal správne.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zrejme program automaticky doplna tento datum podla datumu vystavenia, nakolko pokial nema nadväznost na skladovu evidenciu (vydajku), nema odkial vediet, kedy ste tovaru vydali .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    presne a určite tento dátum ti dovolí prepisovať.
    Tak to vždy uveď na pravú mieru a hlavne nezabudni dodržať 15 dní - lehota na vystavenie faktúry.
    KEJKA Pozri príspevok
    presne a určite tento dátum ti dovolí prepisovať.
    Tak to vždy uveď na pravú mieru a hlavne nezabudni dodržať 15 dní - lehota na vystavenie faktúry.
    áno, automaticky dáva deň vystavenia, no viem to prepísať.
    Kejka...ale ja dávam splatnosť 14 dní (a u niektorých aj 30dní) čo teraz?

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    vierka.vieročka Pozri príspevok
    áno, automaticky dáva deň vystavenia, no viem to prepísať.
    Kejka...ale ja dávam splatnosť 14 dní (a u niektorých aj 30dní) čo teraz?
    Kejka mala na mysli max. 15 dní na vystavenie faktúry od dňa dodania tovaru alebo služby - zákonom daná lehota. takže ak ste dodali tovar 9.9.2010 tak faktúru musíš vystaviť do 24.9.2010.

    A čo to máš za program, keď ti nedovolí prepísať dátum dodania?

    blazonko je offline (nepripojený) blazonko

    blazonko
    Nevadí akú máš splatnosť faktúry. Kejka hovorila o tom, že máš 15 dní na vyhotovenie faktúry.
    Lubo44 Pozri príspevok
    Kejka mala na mysli max. 15 dní na vystavenie faktúry od dňa dodania tovaru alebo služby - zákonom daná lehota. takže ak ste dodali tovar 9.9.2010 tak faktúru musíš vystaviť do 24.9.2010.

    A čo to máš za program, keď ti nedovolí prepísať dátum dodania?
    aha, to viem. a v predošlom príspevku si asi zle rozumela , lebo som písala že viem to prepísať , a nie že neviem!

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    vierka.vieročka Pozri príspevok
    aha, to viem. a v predošlom príspevku si asi zle rozumela , lebo som písala že viem to prepísať , a nie že neviem!
    aha, neviem čítať. tak sorry.

    vydaná faktúra a dátum daň.povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.