Zavrieť

Porady

nezamestnaná - nevyplatená odmena z dohody o vykonaní práce

Dobrý deň,
máme od 01.07.2010 na dohodu o vykonaní práce pani, ktorá ešte do konca augusta bola zamestnaná na pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa.
Od 02.09.2010 je nezamestnaná, evidovaná na úrade práce. Mám však problém, nakoľko jej ešte nebola vyplatená odmena z DoVP za august 410,00 EUR.
Chcem sa opýtať, ak jej bude vyplatená odmena za august 410,00 EUR teraz v septembri, bude aj tak vyradená z evidencie aj keď sa bude jednať o odmenu za august??? Odmena je vlastne za obdobie, keď ešte nebola nezamestnaná a nemusela sledovať max. výšku príjmu zo zárobkovej činnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adrianka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    máme od 01.07.2010 na dohodu o vykonaní práce pani, ktorá ešte do konca augusta bola zamestnaná na pracovnú zmluvu u iného zamestnávateľa.
    Od 02.09.2010 je nezamestnaná, evidovaná na úrade práce. Mám však problém, nakoľko jej ešte nebola vyplatená odmena z DoVP za august 410,00 EUR.
    Chcem sa opýtať, ak jej bude vyplatená odmena za august 410,00 EUR teraz v septembri, bude aj tak vyradená z evidencie aj keď sa bude jednať o odmenu za august??? Odmena je vlastne za obdobie, keď ešte nebola nezamestnaná a nemusela sledovať max. výšku príjmu zo zárobkovej činnosti.
    Odmenu za august, vyplatenú v sept, na UP nenahlasuje.
    Nahlásila novú dohodu pred začiatkom výkonu práce ?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    A aku inu odmenu by ste jej chceli vyplatit? Pokial ste sa v Dohode dohodli na vyske odmeny 410 EUR, podla mojho nazoru ina vyska odmeny neprichadza do uvahy.

    Otazka je, preco jej vyplatu vyplacate az teraz - ale to nie je predmetom vasho zadania.

    Ohladom evidencie na UP odpovedia zrejme skusenejsie Poradacky. (Ja s nezamestnanymi neprichadzam do styku .)

    nezamestnaná - nevyplatená odmena z dohody o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.