Zavrieť

Porady

OSB+polystyren

Viem že sa to tu už riešilo, ale chcem sa aj tak spýtať. Mám malú chatku obitú OSB doskami. Chcem na to dať tenký polystyrén a na to sieťku s lepidlom. Ako spoľahlivo ukotviť ten polystyrén o OSB dosky. Stačia len tie hmoždinky s veľkou hlavou, alebo to aj lepiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nič nerež,existujú plastové tanieriky vyrobené kvoli tomuto sposobu.
    Ak dáš lepidlo,ktoré sa neprichytí o OSB,keďže tá je vodoodpudivá,tak ním akurát vyrovnáš a vyplníš nerovnosti.Ja osobne dávam zvýšený počet hmoždín (na tenký polystyrén to stačí).

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    OSB je nenasiakavé,pokiaľ nieje priamo namočené vo vode tak sa tomu nič moc nestane ale skôr ako fermež tvrdý lak .

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Hmozdinky sluzia primarne na prenos zatazenia od vetra- sanie od vetra- pre predstavu je to cosi take, ze sa postavite do zavetria a smerom od domu fuka. Vidite to tak,ze aj tak vam zhasne zapalka (co by clovek bezne necakal). Lepidlo primarne prenasa vlastnu tiaz zateplenia. Samozrejma,ze v prirode sa to trosku prelina, neda sa to uplne striktne oddelit. Takze asi treba oboje, gravitacny zakon sa neda zrusit ani novelizovat a vietor tiez nie. Skor by ma zaujimalo, ako chcete tie hmozdinky pripevnit do tych OSB dosiek a dovod zateplenia. Dovod myslim,ci chcete len zakryt nieco,co sa vam na fasade nepaci,alebo chcete kvoli teplu.

    jasomlaco je offline (nepripojený) jasomlaco

    jasomlaco
    Chcem aj zakryť drobné nerovnosti pri montovaní OSB ale aj preto lebo niekde som čítal že priamo na OSB nie je dobré dávať sieťku, lepidlo a omietku. Tie hmoždinky chcem odrezať z dĺžky a priskrutkovať ich obyčajnými skrutkami. O zateplenie ani tak nejde, chcem tam dať len nejaký tenší polystyrén.

    jasomlaco je offline (nepripojený) jasomlaco

    jasomlaco
    Vďaka. Spravím to tak ako píšeš. Takže to lepidlo môžem dať v nejakej tenkej vrstve na vyplnenie nerovností pod polystyrénom? A tie plastové tanieriky prichytávaš akými skrutkami? Do dreva? alebo normálne s matkou? Lebo OSB mám tený, len 8mm.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Do dreva.Dĺžka skrutiek tak,aby z druhej strany OSB trčala aspoň 1 cm.Ak sa dá a pod OSB je drevená konštrukcia,tak tam,kde to pojde treba dať dlhšiu skrutku a trafiť hranol.Pozor na priemer skrutiek,aby vošli do prítlačného tanierika.Väčšinou vychádza hrúbka 5 x dĺžka skrutky.

    jasomlaco je offline (nepripojený) jasomlaco

    jasomlaco
    Čím natrieť okraje OSB doky aby pri styku s vlhkosťou alebo hmlou nenasiakli túto vlhkosť. Niekde som počul že je vhodná fermež. Vie niekto poradiť? Ďakujem.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak to bude zakryté polysytyrénom,tak netreba.Kedysi sme drevotriesku V100 natierali fermežou,tak hádam sa dá aj OSB.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.