Zavrieť

Porady

Zmena spoločníkov a podielov v s.r.o.

Zdravím,

Veľmi rád by som poprosil nejakú múdru dušu o pomoc pri nasledujúcom probléme s s.r.o.:
Máme spolu so známym (fyzická osoba A) "s.r.o. A" so základným imaním 5000€ v pomere 50:50. Ja som v nej však prostredníctvom 50% podielu "s.r.o. B", ktorej som konateľom (fyzická osoba B) s ďalším známym (fyzická osoba C). "s.r.o. A" sa teda skladá z rovnakých podielov "fyzickej osoby A" a "s.r.o. B".

Náš plán je vymazať "s.r.o. B" a vstúpiť do "s.r.o. A" ako fyzické osoby. "s.r.o. A" by tak mala spoločníkov fyzické osoby A, B a C. Ibaže už nechceme podiely v pomere 50-25-25, ktoré by vznikli rozdelením podielu "s.r.o. B" ale chceme podiely rovnomerné, teda 33-33-33.

AKÝ TU JE NAJLEPŠÍ POSTUP?

Určite viem, že budem musieť navýšiť imanie napr. na 6000€. Ale čo potom? Ako to vyriešiť cez valné zhromaždenie a prevody OP čo najednoduchšie?

Ďakujem, ďakujem, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ja by som to vôbec nekomplikovala zvyšovaním základného imania (zbytočná administratíva). Môžete si prerozdeliť podiely na ZI 1666 + 1667 + 1667, s tým, že v spoločenskej zmluve poviete, že obchodné podiely všetkých spoločníkov sú rovnaké, každý ma 1/3 podiel na spoločnosti.


    Takže urobíte zápisnicu z VZ, kde rozhodnete, že:
    - B predáva, časť svojho podielu (1667) na fyzickú osobu (Váš známy) a časť 833 na Vás
    - doterajší spoločník - fyzická osoba predáva, časť svojho OP (833) na Vás.

    Následne je potrebné uzatvoriť celkom tri zmluvy o prevode časti obchodného podielu a schváliť nové úplné znenie spoločenskej zmluvy (s dohodou o rovnakých obchodných podieloch).
    Nie je to nič komplikované, len si treba dať pozor na počty a súlad so spoločenskou zmluvou.
    S riešením celého problému Vám viem pomôcť, mám elektronický podpis a právnické vzdelanie.

    fifek je offline (nepripojený) fifek

    fifek
    no len potom by tam bol problém so zaokruhlovaním a podobne. tych 6000 myslim ze nie je problem. skor ide ten postup ako spravit z 50/50 33/33/33

    Zmena spoločníkov a podielov v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.