Zavrieť

Porady

ako riesit obstaranie formy pre zakaznika

Dobry den,
dostali sme fakturu na formu, ktoru budeme vyuzivat vo vyrobe a vyrabat na nej vyrobky pre zakaznika. Tato forma nebude nasim majetkom ale majetkom zakaznika. Faktura za formu ako aj clo a doprava je ale fakturovana na nas. Chcela by som teda vediet ako spravne postupovat? Mam zaradit formu za 50 tis. EUR + ostatne naklady do majetku a potom vystavit fakturu na zakaznika a formu vyradit z majetku a "predat" zakaznikovi?
Majitel - zahranicka firma to chce riesit tak, aby sme formu dali na 501, dopravu a clo na 518 a ze v ten isty mesiac pride dobropis na formu v hodnote 50 tis a zuctujeme si to proti 501. Cize spotreba 0. Naklady na dopravu ako aj clo chcu ponechat v nakladoch.
Podla mna to nie je spravne a keby sa to tak aj riesilo tak urcite doprava a aj clo by mali byt potom nedanove nie?
Dakujem pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Určite nie.
    Formu môžete nakúpiť ako tovar, pričom na ňom nevykonávate žiadne úpravy, nezhodnocujete ho.....
    Vedľajším nákladom súvisiacim s obstaraním je i clo.

    Môžete kúpiť ako tovar: 131/321 (forma) clo od colnice: 131/379, vyrubená DPH: 343/379.
    Zaradenie ako tovar: 132/131

    Predaj odberateľovi: 311/604, náklady na predaný tovar: 504/132.

    Ako DHM by som neúčtovala, pretože už mám zámer UJ, predaj...

    ako riesit obstaranie formy pre zakaznika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.