Zavrieť

Porady

518 alebo 538?

Ahojte,

spoločník si nechal založiť s.r.o-čku externou firmou a zaplatil za založenie dajme tomu 1000 €, na čo máme faktúru.

Na faktúre je síce rozpísané, že 165,75 € je správny poplatok za vklad do obchodného registra, za vybavenie živnosti, a tak ďalej...

Môžem celú faktúru účtovať na 518 alebo by som to mala rozpísať na jednotlivé nákladové účty?

Mne osobne sa pozdáva 518-tka, keďže by som sa na to asi dívala iba ako na službu právnickej spoločnosti...

Máte iný názor?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    zk24 Pozri príspevok
    spoločník si nechal založiť s.r.o-čku externou firmou, na čo máme faktúru.

    Mne osobne sa pozdáva 518-tka, keďže by som sa na to asi dívala iba ako na službu právnickej spoločnosti...
    ... aj ja by som sa na to díval takto a účtoval to celé na 518-tku...

    Andre1983 je offline (nepripojený) Andre1983

    Andre1983
    Služba poskytovaná štátom = poplatok, čiže 538, si myslím. Neviem ako to chodí v registroch, ale na založenie firmy je určite potrebný všade podpis konateľa firmy, teda spoločník ak aj tú firmu zakladal externe cez inú organizáciu, určite sa musel na tomto založení podieľať aj inak ako iba zaplatením faktúry tejto externej firme. Z toho titulu by som to asi radšej rozpísal na 538 a 518.
    Naposledy upravil Andre1983 : 22.09.10 at 04:53

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    aj ja sa nad takymito fakturami pozastavujem a neviem ci uctovat zvlast poplatky na 538
    mam dokonca fa na tkorej je napisane ze
    poradensko administrativne prace pri zalozeni obchodnej spoločnosti vratene poplatku za zapis do ORSR 350 Eur
    poplatky za vystavenie ZL 80 Eur

    Spolu 420 Eur

    ja by som to asi cele dala tiez na 518 nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.