Zavrieť

Porady

Čas na umytie po práci v prašnom prostredí

Dobrý deň. Poraďte mi prosím: Manžel pracuje v prašnom prostredí - nemajú to na papieri z istých dôvodov. Chceme vedieť, či má nárok na nejaký čas na umytie po práci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    § 85
    Pracovný čas
    (1) Pracovný čas je časový úsek, v ktorom je zamestnanec k dispozícii zamestnávateľovi, vykonáva prácu a plní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    zuzulad Pozri príspevok
    ... nemajú to na papieri z istých dôvodov
    žeby im zamestnávateľ musel zaplatiť za zhoršené podmienky na prácu Je to veľká či malá firma? A čo na to bezpečnostný technik? A teplý bonz na hygienu? A prípadne inšpektorát práce? Už som tu onoho času písala, že viem, že ľudia sa o pracovné miesta obávajú, ale len potiaľ bude zamestnávateľ s nimi vyje babrávať, pokiaľ si to nechajú. A stále platí jedno heslo "V jednote je sila"

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    zuzulad Pozri príspevok
    Dobrý deň. Poraďte mi prosím: Manžel pracuje v prašnom prostredí - nemajú to na papieri z istých dôvodov. Chceme vedieť, či má nárok na nejaký čas na umytie po práci.
    Myslíš tým, či nemajú nárok skôr skončiť aby sa stihli umyť v pracovnom čase? Nie, nemajú.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ZP však tiež v § 90

    (10) Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov určiť čas potrebný na osobnú očistu po skončení práce, ktorý sa zamestnancovi započíta do pracovného času.

    Podľa mňa by bolo možné v tomto prípade použiť aj uvedený § ZP.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    To je len taká možnosť ale nie povinnosť. A keďže im to umožnené nie je, zrejme zamestnávateľ nemá záujem. A ktovie, či aj majú zástupcu zamestnancov. Myslím, že skôr nie ako áno.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    zuzulad Pozri príspevok
    Dobrý deň. Poraďte mi prosím: Manžel pracuje v prašnom prostredí - nemajú to na papieri z istých dôvodov. Chceme vedieť, či má nárok na nejaký čas na umytie po práci.
    Nerozumiem ,

    znamená to,že za každú cenu musí stihnuť autobus o 14:15 a teda, nemá čas sa umyť ???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...možno aj ten musí stíhať , ktorý ide o 14 : 17 ...
    Ja som onehdá musel chodiť povinne každý deň oholený , podľa predpisu ...to znamenalo , že som sa mal holiť v robote ???

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Práve s takými som mal kedysi najväčšie problémy v práci, pretože som bral "robotu" od nich, teda ja som robil "nasledujucu operaciu", dá sa tak povedať.

    Kým oni prisposobovali svoju prácu a vykon aby dodržali povinne prestavky v práci, prestavku na obed a okrem toho aj fajčiarske prestavky , a hlavne o 14:07 čakať na nastupišti na autobus.

    Kým mne bola šichta krátka, vzhľadom na množstvo práce, ktoré som musel stihnuť.

    zuzulad je offline (nepripojený) zuzulad

    zuzulad
    No ďakujem vám. Ide o malú firmu majú asi 10-12 zamestnancov, robia krmne zmesi. Merania na prašnosť sa robili, ale počas merania nariadilo vedenie vypnutie strojov, všetko muselo byť vyzametané, žiaden prach a potom samozrejme výsledky boli OK. Keďže z prácou v našom regione je dosť ťažko, báli sa ozvať aby o ňu neprišli. Nejde o to či stihne autobus alebo nie, ale berú im príplatky na ktoré by mali nárok a už im začínajú brániť aj v tom umytí po práci.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    zuzulad Pozri príspevok
    Keďže z prácou v našom regione je dosť ťažko, báli sa ozvať aby o ňu neprišli. , ale berú im príplatky na ktoré by mali nárok a už im začínajú brániť aj v tom umytí po práci.
    Naozaj ?

    Tak zlé nebolo ani za feudalizmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.