Zavrieť

Porady

Zriadenie vecneho bremena k pristupovej ceste

Dobry den prajem,

mam zaujem o kupu pozemku. Su k nemu dve prijazdove cesty. Jedna asfaltova (zhruba 200 m), ktoru vlastni pravnicka osoba, a jedna uzka, rozbita, polna (zhruba 500 m), ktora ma nezaujima.

Poznam ustanovenia o vecnych bremenach. Zaujimaju ma skusenosti z praxe. Otazka znie: V pripade, ze by som sa s vlastnikom prijazdovej cesty nedohodol na zriadeni vecneho bremena, ci by mi sud priznal rozhodnutim vecne bremeno k prejazdu cez asfaltku i napriek tomu, ze k pozemku je druha prijazdova cesta.

Aby ste boli trosku v obraze. Jedna sa o pozemky na vacsej ploche. Tieto pozemky su vo vlastnictve jednej pravnickej osoby. Pozemky su rozparcelovane a urcene na vystavbu domov. Pomedzi tieto pozemky vedie prijazdova cesta na samostatnej parcele. A ja mam prave zaujem o kupu pozemku na konci tejto prijazdovej cesty. Tento pozemok uz nevlastni pravnicka osoba.

Bol som vdacny za akekolvek skusenosti z praxe. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaty84 Pozri príspevok
    Dobry den prajem,

    mam zaujem o kupu pozemku. Su k nemu dve prijazdove cesty. Jedna asfaltova (zhruba 200 m), ktoru vlastni pravnicka osoba, a jedna uzka, rozbita, polna (zhruba 500 m), ktora ma nezaujima.

    Poznam ustanovenia o vecnych bremenach. Zaujimaju ma skusenosti z praxe. Otazka znie: V pripade, ze by som sa s vlastnikom prijazdovej cesty nedohodol na zriadeni vecneho bremena, ci by mi sud priznal rozhodnutim vecne bremeno k prejazdu cez asfaltku i napriek tomu, ze k pozemku je druha prijazdova cesta.

    Aby ste boli trosku v obraze. Jedna sa o pozemky na vacsej ploche. Tieto pozemky su vo vlastnictve jednej pravnickej osoby. Pozemky su rozparcelovane a urcene na vystavbu domov. Pomedzi tieto pozemky vedie prijazdova cesta na samostatnej parcele. A ja mam prave zaujem o kupu pozemku na konci tejto prijazdovej cesty. Tento pozemok uz nevlastni pravnicka osoba.

    Bol som vdacny za akekolvek skusenosti z praxe. Vopred dakujem.
    Môžu ti napísať aj 10 ľudia z praxe, každý prípad je individuálny a záleží na postoji sudcu, okolnostiach a dôkazoch. Nikto ti nemôže ani len odhadnúť, nieto ešte garantovať, ako dopadne súdny spor.Treba to skúsiť a uvidíš.

    A tá právnická osoba nie je ochotná sprístupniť tú cestu?

    Zriadenie vecneho bremena k pristupovej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.