Zavrieť

Porady

účtovanie RP

Prosím o radu, ako a kde účtujete v POHODE RP, platbu cez terminál, ďakujem. Jedná sa o PÚ
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kimart je offline (nepripojený) kimart

kimart
Asi by som to mala upresniť. Už som tu prelúskala všetko, čo sa týka registračnej pokladne. Nie je mi jasný jeden krok, a to zaúčtovanie platby kartou 261A/604, účtujete to cez interné doklady, alebo kde? v Pohode, v pokladni mi to nesedí, tam by to malo byť 261/211, a to podľa toho čo sa tu píse nie je správne, prosííím, už som z toho zúfalá

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
prečo špeciálne pohoda?
platba kartou nie je hotovosť, tak bud 211.AU len účtovne a cez interné doklady. reálnu hotovsť cez pokl.doklad.
Niekto používa 261-tiež interný doklad.

kimart je offline (nepripojený) kimart

kimart
KEJKA Pozri príspevok
prečo špeciálne pohoda?
platba kartou nie je hotovosť, tak bud 211.AU len účtovne a cez interné doklady. reálnu hotovsť cez pokl.doklad.
Niekto používa 261-tiež interný doklad.
však to ma aj mýli, že platba kartou nie je hotovosť, ja som najprv účtovala celú sumu z RP na 211/604 a potom som plabu kartou odrátala 261/211, a tak to nesmie byť podľa toho čo som čítala. Z toho mi vychádza, že platbu kartou možem dať len cez ID, je to tak?

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
však som ti účtovanie cez ID potvrdila.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Kája.
Ja to robím takto. Príjem na BU 221/261, tržbu na základe uzávierky z RP cez interné doklady 395/604 (celá tržba), 261/395 (platba kartou) a v pokladni len príjem hotovosti 211/395

kimart je offline (nepripojený) kimart

kimart
ďakujem za pomoc, už som si to zkomplikovala. Z celkovej sumy DPH som si vyrátala DPH ktorá prináleží za platbu kartou, to som si dala cez ID, 261/604,343, platbu v hotovosti som dala cez pokladňu 211/604,343.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Kája.
kimart Pozri príspevok
ďakujem za pomoc, už som si to zkomplikovala. Z celkovej sumy DPH som si vyrátala DPH ktorá prináleží za platbu kartou, to som si dala cez ID, 261/604,343, platbu v hotovosti som dala cez pokladňu 211/604,343.

Skús to tak, ako som písala vyšie, krásne to sadne a DPH máš vyčíslenú na jednom doklade.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.