Zavrieť

Porady

Socialny fond

Ahoj, chcem sa opytat. Moze sa formou hlasovania urcovat naco sa pouzije soc.fond?Uctovnicka nam dala papier v praci , aby sme rozhodli naco pouzijeme peniaze zo soc.fondu.7 ludi chce ulavu na stravnych listkoch a 5 chceme relax pass listky.Kedze su vacsina maju byt listky.Tzn.ze nebudeme ako zamestnanci platit za listky 45%,ale35%.Muime sa prisposobit vacsine?Uctovnicka sa vyhovara,ze bude mat viacej prace s nami a tak sa rozhodne podla vacsuny.Prosim o radu,dakujem.Surne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    madam3082007 Pozri príspevok
    Ahoj, chcem sa opytat. Moze sa formou hlasovania urcovat naco sa pouzije soc.fond?Uctovnicka nam dala papier v praci , aby sme rozhodli naco pouzijeme peniaze zo soc.fondu.7 ludi chce ulavu na stravnych listkoch a 5 chceme relax pass listky.Kedze su vacsina maju byt listky.Tzn.ze nebudeme ako zamestnanci platit za listky 45%,ale35%.Muime sa prisposobit vacsine?Uctovnicka sa vyhovara,ze bude mat viacej prace s nami a tak sa rozhodne podla vacsuny.Prosim o radu,dakujem.Surne
    pre mňa je to novinka, takýto prípad, že hlasujme, ale už máte rozhodnuté, budete mať príspevok zo SF na SL.
    Este nieje rozhodnute, ja len chcem vediet ci zo zakona sa musim prisposobit vacsine.Ja ulavu nechcem.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    madam3082007 Pozri príspevok
    Este nieje rozhodnute, ja len chcem vediet ci zo zakona sa musim prisposobit vacsine.Ja ulavu nechcem.
    O použití sociálneho fondu rozhoduje zamestnávateľ v súlade so zákonom. Ako rozhodne, tak bude, musíš sa prispôsobiť.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    keď vám prispeju na lístky tak to máte nezdanene, príspevok na relax bude zdanený,tzn.že darujete z toho relaxu aj štátu v podobe dane.
    To ja vsetko viem,ale aj tak chcem relax pass.Ja len ci bude mat uctovnicka tolko roboty s tym,aby piatim ludom dala napr.raz stvrtrocne tie relax passy

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    madam3082007 Pozri príspevok
    To ja vsetko viem,ale aj tak chcem relax pass.Ja len ci bude mat uctovnicka tolko roboty s tym,aby piatim ludom dala napr.raz stvrtrocne tie relax passy
    Ako som napísala, je jedno, čo chceš ty.
    Sociálny fondy by sa mal čerpať spravodlivo - t.j. všetkým rovnako (čo do účelu aj výšky použitia), aby nikto nemohol namietať diskrimináciu.

    zuzkasch je offline (nepripojený) zuzkasch

    zuzkasch
    Ja by som chcela vediet ci je stanovene maximum resp. minimum prispevku zo soc. fondu na stravne listky. Nejakych 6% z ceny listka sa mi zda malo. Dakujem za odpoved

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Minimum príspevku zo SF na stravný lístok je 0,- EUR, maximum príspevku zo SF na stravný lístok je 45 % hodnoty stravného lístka (55 % hodnoty stravného lístka uhrádza zamestnávateľ). Ale to by zo SF nevyšlo na veľa stravných lístkov, preto sa v praxi zo SF na stravné lístky prispieva menej, my prispievame 8 % z hodnoty stravného lístka.
    Chcem sa podakovat vsetkym za odpovede. A povedat vam ,ze aj tak bude po mojom:-) zmenila som relax za univerzal pass a sefino s tym suhlasil,takze vacsina sa musela prisposobit mensine:-)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    madam3082007 Pozri príspevok
    Chcem sa podakovat vsetkym za odpovede. A povedat vam ,ze aj tak bude po mojom :-) zmenila som relax za univerzal pass a sefino s tym suhlasil,takze vacsina sa musela prisposobit mensine:-)

    Aby raz človek nezostal na tomto svete naponok sám a sám - len so sebou (hlavne, že po svojom) .
    Pozdravujem sefina .
    to ,,po mojom,, bolo pisane so smailom. Urcite to sefino neurobil kvoli mojim ,,modrym ociam,,. Ono ,keby clovek poznal aj pozadie vo firme,tak ..........
    Ide proste o princip, neznasam lenive a pohodlne namyslene ,,ekonomky,, tak si hovoria a nevedia ani .......

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    O použití SF rozhoduje vždy zamestnávateľ. ( nemusí vôbec súhlasiť s použitím sociálneho fondu na SL) Veľké spoločnosti to majú riešené aj v kolektívnych zmluvách. Čiže čo povie on to platí. Treba sa len s ním dohodnúť. Čo sa týka výšky, treba dávať pozor na to, aby sa nevyčerpalo viac ako je tvorba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.