Zavrieť

Porady

Problemy s databazou

Hi, presuvam web a mam problem pri importe databazy:
#1044 - Access denied for user 'NEW_DB'@'localhost' to database 'OLD_DB'

Problem je v tom ze do starej databazy nema pristup novy uzivatel. Vie mi niekto poradit ako to vyriesit? Ako v starej DB vytvorim noveho usera a pridelim mu prava? Mam pristup do phpMyAdmin.

THANKS.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TLAKER je offline (nepripojený) TLAKER

    TLAKER
    sthruska Pozri príspevok
    Ak chceš odpoveď, tak prezraď akú DB používaš.
    My sql databazu presuvam z jednoho hostingu na druhy a pri importe mi vypise ze nemam pristupove prava, tak potrebujem navod ako vytvorit noveho usera, pridelit mu prava aby som mohol databazu exportovat a importovat na novy hosting.

    Som v tom novacik tak prosim postupne krok za krokom lebo v hlavnom menu phphmyadmin nemam nic take ako vytvorit usera alebo zmenit privilegia.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    A co keby si tu povodnu databazu vyskriptoval aj s obsahom do suboru (create table a insert commandy, vie to urobit komplet phpmyadmin) a potom naimportoval do novej. Je to sice brutforce riesenie ale mne vela krat pomohlo aj pri restore databazy. Teda ak nema giga dat.
    A neriesis access.
    Lebo niektory hosting ti nedovoli vytvorit dalsieho uzivatela, to moze len admin servra a to mozno nie si z bezpecnostnych dovodov, si iba user tej jednej co ti tam vytvorili.

    TLAKER je offline (nepripojený) TLAKER

    TLAKER
    Ved na nete je jednoduchy navod ze staci exportovat DB zo stareho hostingu na novy a pojde to a ten import nejde? WTF?
    DB ma asi 7-10 MB tak mi daj navod ako to vyskriptovat.
    Naposledy upravil TLAKER : 23.09.10 at 14:30

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Nemam tu po ruke heslo ... ale v phpmyadmin to niekde urcite je, je to klikacka. Myslim ze niekde kde je backup DB.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    V starom si daj export, nastav GZIP kompresiu, uloz na disk a v novom phpMyAdmin daj import. Velmi jednoduche a funkcne, robil som to tak milion krat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.