Zavrieť

Porady

dohoda o VP a o PČ

Ahojte,
prosím Vás, aký druh dohody by Ste odporučili v prípade,že zamestnanec=dohodár by počas roka v prípade potreby vykonal lektorskú prácu.
Ide o to, že by vykonal svoju prácu len vtedy, keby bol u ňu dopyt. T.z., že napr. v januári pár hodín, potom napr. v máji a podobne, že by to nebolo každý mesiac. Čiže by som zvolila dohodu o vykonaní práce (nepresiahol by 350 hodín/ročne).
Ale zamestnávateľ by ho chcel prihlásiť do sociálnej poisťovne v januári a až v decembri ho odhlásiť. Podávali by sa výkazy do SP aj za mesiace, v kt. by nikto nevykonával prácu - čiže nulové - dajú sa takéto výkazy podávať? Alebo treba stále prihlasovať a odhlasovať zamestnancov=dohodárov a zamestnávateľa?
Ide o zníženie stáleho prihlasovania a odhlasovania, a tak by dohodár bol stále registrovaný, i keď v niektorom mesiaci by nedostal mzdu/odmenu za vykonanú práce.
Je niečo také možné, alebo sa papierovačkám zamestnávateľ nevyhne?
Samozrejme, by sa podávali i prehľady na DU (i keď nulové)

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    -je uplne v poriadku, keď dohodára prihlásite v januári a odhlásite v decembri
    -vtedy, keď nevykoná žiadnu prácu, urobia sa nulové výkazy

    toto platí pre DoVP aj DoPč

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Lubaba, vieraaaa, rodina1, Anja111, VERONIKA6, grammatika
    6

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    grammatika Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás, aký druh dohody by Ste odporučili v prípade,že zamestnanec=dohodár by počas roka v prípade potreby vykonal lektorskú prácu.
    Ide o to, že by vykonal svoju prácu len vtedy, keby bol u ňu dopyt. T.z., že napr. v januári pár hodín, potom napr. v máji a podobne, že by to nebolo každý mesiac. Čiže by som zvolila dohodu o vykonaní práce (nepresiahol by 350 hodín/ročne).
    Ale zamestnávateľ by ho chcel prihlásiť do sociálnej poisťovne v januári a až v decembri ho odhlásiť. Podávali by sa výkazy do SP aj za mesiace, v kt. by nikto nevykonával prácu - čiže nulové - dajú sa takéto výkazy podávať? Alebo treba stále prihlasovať a odhlasovať zamestnancov=dohodárov a zamestnávateľa?
    Ide o zníženie stáleho prihlasovania a odhlasovania, a tak by dohodár bol stále registrovaný, i keď v niektorom mesiaci by nedostal mzdu/odmenu za vykonanú práce.
    Je niečo také možné, alebo sa papierovačkám zamestnávateľ nevyhne?
    Samozrejme, by sa podávali i prehľady na DU (i keď nulové)

    Ďakujem
    Ja mám s dohodármi uzatvorených niekoľko takýchto dohôd, kde dohoda je napr. uzatvorená na celý rok, ale dohodár má odpracované napr. len jan, feb, a december. Podľa mňa je to v poriadku, aj voči Soc. poisťovni.

    mariapol je offline (nepripojený) mariapol

    mariapol
    Ešte by som dodala že napriek všetkému je čistejšia DoPČ. Pri DoVP ide totižto vždy o určený výkon,prácu, za presne dohodnutú odmenu a v presne stanovenom časovom termíne. Pripomínam, že takáto činnosť by sa nemala opakovať.T.z. v január lektor, máj lektor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.