Zavrieť

Porady

PHM v PU

Poradte mi či dobre rozumiem téme o PHM . Ak firma má auto v majetku a používa ho vybavovanie firemných vecí nie služobné cesty a účtuje v PU môže si dať PHM do nákladou iba ak má bločky o nákupe PHM samozrejem podľa spotreby napísanej v TP auta! Služobné cesty zamestnancou, ktorý použijú firemné auto sa vypočíta podľa cestovných náhrad alebo sa im vyrátajú diety a bločky PHM sa dajú do nákladou? Mám v tom asi zmetok!

Ak by mi niekto vedel to riadne vysvetliť, bola by som mu vďačná.
Zaujímala by ma táto teme aj V JU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Pokial sa jazi sluzobnym autom, VZDY sa davaju blocky, pausal od km sa dava len na sukromne auto...
    Blocky samozrejme pola spotreby

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Alena Medvedzie
    Poradte mi či dobre rozumiem téme o PHM . Ak firma má auto v majetku a používa ho vybavovanie firemných vecí nie služobné cesty a účtuje v PU môže si dať PHM do nákladou iba ak má bločky o nákupe PHM samozrejem podľa spotreby napísanej v TP auta! Služobné cesty zamestnancou, ktorý použijú firemné auto sa vypočíta podľa cestovných náhrad alebo sa im vyrátajú diety a bločky PHM sa dajú do nákladou? Mám v tom asi zmetok!

    Ak by mi niekto vedel to riadne vysvetliť, bola by som mu vďačná.
    Zaujímala by ma táto teme aj V JU
    Alenka, tak je v tom trošku zmätok.
    1. Pri aute ktoré je zaradené v majetku firmy sa uždy účtuje len o nákupe PHM dla bločkov / Alenka vybavovanie služobných vecí alebo služobné cesty=vždy cesty na dosiahnutie zisku /
    2.Pri ceste zamestnancov firmy služobným autom do nákladov účtuješ nákup PHM dla bločkov + diety podla dĺžky služ. cesty. Samozrejme vždy treba mať na zreteli spotrebu auta podla TP, ak je nadspotreba treba to "rozumne" zdôvodniť. Alebo držať spotrebu v norme podla TP auta.
    Pekný večer želám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.