Zavrieť

Porady

Reklámacia notebook

Dobrý deň

Viem, že už viac krát sa tu riešila reklamácia nb, ale môj prípad je nasledovný.
Môj notebook už raz bol reklamovaný kvoli poškodeniu harddisku. Disk bol vymenený a všetko bolo v poriadku. Neskor sa mi začal extrémne prehrievať notebook a bol rovnako velmi hlučný(pri prehriati sa mi automaticky vypol). To ešte stále som si povedal, že ok. Neskor mi začali vypadávať panty, a niekedy mi bežne napalovačka nezaregistrovala DVD a CD. Preto som sa rozhodol pre okamžitú reklamáciu s tým, že ako dovod reklamácia bola hlučnosť, prehrievanie, poškodené panty a problémy s mechanikou. Kedže 26.8. som ho dal na reklamáciu, tak som čakal, že to bude čoskoro rýchlo vybavené avšak z predajne sa mi ozvali až dnes a to s tým, že notebook možem mať, ale že nebudú opravené pánty, alebo že ak si počkám ešte do cca štvrtka 30.9. malo by to byť aj s pántami. Moje otázky sú nasledovné:

1. Sú povinní resp. mali povinnosť to stihnúť do 30 dní aj s opravou pantov (čo sa týka pántov,dosť často po uzavretí notebooku vypadávali,neboli fyzicky zničené) ?

2. Ak reklamujem notebook na 4 rozne závady mám právo žiadať nový notebook po prípade vrátenie peňazí ?

3. Chyby hlučnosť a prehrievanie procesora možno vziať za relevantné technické chyby ? (Teplota na CPU okolo 100 C, napr. pri streamovaní videa)

4. Riešil som to tak, že som súhlasil s tým, že počkám do budúceho štvrtka
t.j. 4 dní po reklamácii, aby boli opravené aj pánty. Postupoval som správne ?

Za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Mirror7 Pozri príspevok
    Lenže ide o to, že mi povedali, že môžem ho mať v splnenom termíne, ale len bez opravy pantov. Sú povinní opraviť to do stanovej doby ?
    To je hlúposť. Do zákonnej lehoty sú povinní odstrániť všetky závady. Ak nie, sú povinní ti vrátiť peniaze. Nemôžu odstrániť jednu závadu a na druhú žiadať ďalší čas. Aspoň tak si to myslím ja. Ja by som ho späť nebral. Buď nový alebo peniaze.

    Mám podobnú skúsenosť s bubnovou kosačkou. Jeden celý rok som sa naťahoval s predajcom. Písal som po rôznych združeniach na ochranu spotrebiteľa, dokonca na SOI. Tá uznala moje nároky a dala predajcovi pokutu. Nakoniec mi po roku naťahovačiek vrátil peniaze.
    Naposledy upravil Lubo44 : 24.09.10 at 14:26

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    To zalezi od teba ja by som trval na vrateni penazi a neviem si predstavit ze by som bol odrezany od siete 30 a viac dni teplota okolo 100 waw to sa ti ako podarilo ci to je len odhad ????
    Ps : aky typ NB mas ?

    Mirror7 je offline (nepripojený) Mirror7

    Mirror7
    Namerané cez Everest, sekcia senzorov. Dali sa na nom robiť už aj vajička.

    ASUS M51VA

    Nové Centrino2 (Montevina) nový Asus design numerická klávesnica displej 15.4" WXGA+ color shine displej Intel Core2 Duo procesor P8600 (2.40GHz 1066MHz FSB 3MB L2 cache) pamäť 4096MB (2Gx2G) DDRII 800MHz Turbo pamäť 2GB 320GB pevný disk (5400rpm) SATA optická mechanika DVD/RW SuperMulti DL LightScribe ATI Radeon HD3650 512MB VRAM Gigabit LAN modem 56k WiFi 802.11n Bluetooth Zabudovaná video kamerka 1.3M pixels 8-in-1 čítačka kariet (SD MMC MS MS-Pro mini SD MS-Duo MS-Pro )TV-Out DVI 1xRJ-11 1x RJ-45 4x USB 2.0 1x Express card 1x IEEE 1394 Batéria Li-Ion 6 článková TPM MS Windows Vista Home Premium Sk (Nero Express Norton Internet Security ASUSDVD) Rozmery 365 x 269.5 x 40 mm váha 2.95 kg Dodávaný s taškou a optickou myškou

    Mám im teda radšej zavolať a trvať na vrátení peňazí alebo nového modelu ?

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    To je jedno čo reklamuješ, lehota je 30 dní. Keďže to nestihnú, žiadal by som výmenu alebo vrátenie peňazí. O to viac, keď je tých závad viac a nie sú to maličkosti.

    Mirror7 je offline (nepripojený) Mirror7

    Mirror7
    Lenže ide o to, že mi povedali, že môžem ho mať v splnenom termíne, ale len bez opravy pantov. Sú povinní opraviť to do stanovej doby ?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Mal som problém s reklamáciou s vrátením peňazí ,lebo všetko sa vybavovalo cez telefón ,alebo e-mail.Tak som napísal doporučený list -žiadosť na ktorú musíš dostať odpoveď s tým ,že nakoľko daná reklamácia číslo ...zo dňa ...nebola vybavená v zákonnej lehote 30 dní odstupujem podľa občianského zákonníka od zmluvy a žiadam vás týmto o vrátenie peňazí za daný tovar a hneď sa to zmenilo a peniaze mi vrátili.

    simoj je offline (nepripojený) simoj

    simoj
    Presne tak. to je ich problem ze nestihnu opravit noteboook do 30 dni, na pocte opraveny alebo neopravenych zavad nezalezi. ak mozes odstup od zmluvy ak si sa s nimi nedohodol inak. ak budu protestovat napis im doporuceny dopis tak ako to napisal kolega pred tym.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.