Zavrieť

Porady

Zaradenie LED DISPLAY reklamnej tabuli

Poradáci potrebovala by som od Vás potvrdenie či rozmýšlam správne ?
Firma, ktorá sa zaoberá výrobou reklamných digitálných tabúl, dováža materiál z Číni vyrobí ich a predá sú to veľké tabule cca 24000,- €. Momentálne jedno si chce nechať pre seba. Čiže dovezie materiál poskladá a nechá si vo firme pre reklamu. Ide mi o to či správne rozmýšlam týka sa to účtovania zaradím to do majetku firmy a budem odpisovať ale nechcem aby nám to išlo do nákladov okrem odpisov. Rozmýšlam správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Do nákladov sa ti to dostane,ale zároveň v rovnakej čiastke aj do výnosov, lebo účtuješ o aktivácii dlhodobého hmotného majetku účtovnými zápismi:
    501/112 spotreba materiálu
    521/331, 524/336 mzdy a odvody zamestnancov vyrábajúcih tabuľu, prípadne 502/321 spotreba elektrickej energie
    sčítaš tieto náklady a účtuješ aktiváciu DHM účtovným zápisom042/624, potom zaradíš do používania a odpisuješ rovnakým spôsobom ako pri nakúpenom DHM.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Adiks ďakujem pekne za odpoveď moc mi to pomohlo. Ešte raz ďakujem.

    Zaradenie LED DISPLAY reklamnej tabuli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.