Zavrieť

Porady

akú stenu

Dobry chcem sa spytat, chceme 2 steny v byte zaizolovat, jednu od hlucnosti a jednu od zimy. Aky material mame pouzit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    majkaaa Pozri príspevok
    a aky je rozdiel medzi mineralnou vlnou a sklenenou vlnou? Neni sklenena vata menej skodliva? My sme neni fajciary.
    Sklená vata sa vyrába zo skla takým istým sposobom ako cukrová vata a minerálna (alebo čadičová) sa vyrába z čadiča,kameňa,preto niekedy aj kamenná vlna.O škodlivosti týchto materiálov ja pochybujem,hlavne,keď sme obklopený všelijakými žiareniami z každodenne používanej elektroniky,E-čkami v potravinách a podobne...

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Sklenna vata bola podstatne pichlavejsia. Inak je to roztopeny cadic, odstredovanim vznikaju vlakna a z nich je ta vata, tak jedine, ze ten cadic by bol skodlivy.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    hned ked som si dala do google, tak mi napisalo negativa zdraviu skodlive a nakolko to chceme v spalni, kde spime a mame malinke 10 mesacne babo, tak urcite nie?

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    majkaaa Pozri príspevok
    hned ked som si dala do google, tak mi napisalo negativa zdraviu skodlive a nakolko to chceme v spalni, kde spime a mame malinke 10 mesacne babo, tak urcite nie?
    Ahoj,

    v prvomrade je potrebné špecifikovať o aký druh bytu sa jedná... je to bytovka, rodinný dom .... ďalej je potrebné povedať či sa byt nachádza v stredovej časti výstavby a dotknuté steny či sú krajné tzn. sú súčasťou vonkajšieho plášta bytovky .... zateplovanie chcete robiť z akého dôvodu ... zima, vlhkosť .... Po týchto údajoch je potom vhodné zvoliť čo najprijatelnejší typ interiérovej izolácie ....

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Matias. Jedna stena, ktoru chceme odhlucnit, netreba ju zaizolovat od zimy, je spojena so susedmi, nad tou izbou je este jeden byt.
    Ta druha stena je v druhej izbe a chceme ju zaizolovat od zimy nie od hluku. Za stenou je chodba a preto ide odtial chlad, nad izbou neni uz ziadny byt.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Mineralna vlna + sadroklarton su skodlive? Tak to by potom museli vsetky podkrovia oznacit za neobyvatelne. To ste nasli nejaku sprostost

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Este ma napada dreveny rost pripevneny k stene+ sadrokarton a do toho nafukat celulozu, tu uz snad nikto neoznaci niekde na webe za skodlivu.
    A firmam ako rigips zakazat zdraviu skodlive priecky s vyplnou z mineralnej vlny.

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    majkaaa Pozri príspevok
    Matias. Jedna stena, ktoru chceme odhlucnit, netreba ju zaizolovat od zimy, je spojena so susedmi, nad tou izbou je este jeden byt.
    Ta druha stena je v druhej izbe a chceme ju zaizolovat od zimy nie od hluku. Za stenou je chodba a preto ide odtial chlad, nad izbou neni uz ziadny byt.
    Mineralna vlna + dreveny obklad alebo sadrokarton ... skodlivost tychto materialov minimálna priam nulová ... ... pozor na vlhkú stenu ... možnosť tvorbi plesne za obkladom

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ahojte,

    akusticke tehly -> pouzil ich niekto?
    Ako je to v pripade porobetonu? Existuje akusticky porobeton?

    Chcel by som zvysit zvukovu izolaciu medzi obyvacka - kupelna - spalna a medzi spalna - detska izba.

    Alebo je to len dalsi trik od vyrobcov

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Akusticka tehla je zalozena na velkej plosnej hmotnosti,tak neodporuca sa, ak s nou nebolo uvazovane. Porobeton moc akusticky nie, skus pohladat index vzduchovej nepriezvucnosti na stranke ytongu, ale na tehly sa urcite netaha.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak si fajčiar,tak ti viac ako cigareta neuškodí ani azbest,nie že nejaká sklená vata.Daj tam hofatex,ale zas zadarmo sa nedá zohnať,aha...

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    a aky je rozdiel medzi mineralnou vlnou a sklenenou vlnou? Neni sklenena vata menej skodliva? My sme neni fajciary.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.