Zavrieť

Porady

Ako docielit prerozdelenie pivnic????

Dobry den,
Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    poganyi Pozri príspevok
    Dobry den,
    Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

    Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

    Dakujem
    To znamená, že vy v súčasnosti nemáte žiadnu pivnicu? Na liste vlastníctva máte zrejme byt aj s píslušenstvom, podľa plochy bytu vrátane príslušenstva sa dá zistiť veľkosť pivnice, ktorú vlastníte v prípade, ak nie sú všetky pivnice rovnako veľké. U nás sa napr. úplne rovnaké byty líšia nepatrne v údaji o ploche bytu s príslušenstvom, podľa toho, akú pivnicu majú.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tie pivnice mozu byt vo vlastnictve vlastnikov jednotlivych bytov, takze to, co pise buchac, by nebolo mozne. Nieco podobne som riesila tu: http://www.porada.sk/t145649-kumbal-...ml#post1487166, situaciu som objasnila v prispevku c. 5.

    To, co pise buchac, by sa mohlo pouzit, ak by sa jednalo len o prerozdelenie spolocneho priestoru na pivnice, napr. latkami, plechami a pod.
    Naposledy upravil Lianka : 25.09.10 at 09:10 Dôvod: preklep

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Buchac, precitala som si toto:
    poganyi Pozri príspevok
    Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor.
    Ze ide o panelak, v zadani nevidim.

    Je mozne, ze "na papieri" je nieco, co je v skutocnosit inak:
    poganyi Pozri príspevok
    pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia
    V kazdom pripade sa ako vlastnik ma pravo domahat toho, co kupil (co kupil (pivnicu? podiel na spolocnych priestoroch?), ma napisane v kupnej zmluve).

    PS
    Doplnit mozem aj vlastnu skutocnost, kde v nasom bytovom dome ma takmer kazdy (nie vsetci) svoju pivnicu (t. j. je vlastnikom konkretneho priestoru), zapisaneho v kupnej zmluve ako pivnica, pricom kazda z pivnic ma inu plochu.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Aj my ho máme. Len on kupoval od niekoho zdedený byt, nemusí mať taký plán. Musel by hľadať u rodiny prvého vlastníka.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    poganyi Pozri príspevok
    Dobry den,
    Mam jeden problem, s ktorym si neviem rady. Nedavno som kupil byt, kde mam v LV zapisany pivnicny priestor. Predchadzajuci vlastnik ziskal byt dedenim a nasledne ho predal. Kedze ho ziskal dedenim a neobyval, tak nemal znalost, presne ktora pivnica patri k jeho bytu. Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne. Chcel som to riesit cez domovnika a spravcovsku spolocnost, zial stale nedochadza k naprave.

    Rad by som sa informoval, ci mi vie dat niekto fundovanu radu, resp.odpoved ako mam presne postupovat, aby doslo k rychlej naprave.

    Dakujem
    Ja by som nasledovne :

    1.Zistil , kto má dve pivnice ...dá s to ...
    2.Upozornil majiteľa a zároveň dal na vedomie zodpovedným ...
    3.Určil termín vyprázdnenia pivnice ...
    4.Prizval si svedkov a

    5.Vzal flexu ......

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Lianka Pozri príspevok
    Tie pivnice mozu byt vo vlastnictve vlastnikov jednotlivych bytov, takze to, co pise buchac, by nebolo mozne. Nieco podobne som riesila tu: http://www.porada.sk/t145649-kumbal-...ml#post1487166, situaciu som objasnila v prispevku c. 5.

    To, co pise buchac, by sa mohlo pouzit, ak by sa jednalo len o prerozdelenie spolocneho priestoru na pivnice, napr. latkami, plechami a pod.
    ....Lianka ....čítaj ešte raz ...

    Pivnice su ocislovane ako byty a vychadzal z toho, ze aj tak boli pridelovane a prislisnu pivnicu vyprazdnil a mne spristupnil. Lenze neskor suseda povedala, ze ta pivnica je jej a pivnice si ludia pridelovali pri nastahovani v 91.roku sami podla svojho uvazenia a este dodala, ze niektori maju aj 2 pivnice, kedze boli dlhodobo prazdne
    ...koľko bytov ...toľko pivníc ....

    Nerieš novostavby ...developer je niečo iné ako klasický panelák ...
    Tie pivnice SÚ ...MUSIA BYŤ príslušenstvom bytu ...

    To , čo som písal ...to by som aj použil ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...doplním , respektíve upresním to príslušenstvo a údaje...
    Súčasťou listu vlastníctva je / teda mal by byť / aj situačný plán bytu , jeho umiestnenie , rozloha , metráž ....
    Tak isto by v tomto malo byť aj nákres a umiestnenie pivníc ...teda ja ho mám ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dalo by sa ...

    Keď nie v rodine , tak u prvotného majiteľa , prípadne sprostredkovateľa ...
    V mojom prípade predával magistrát , v zastúpení jednou firmou .
    Mám za to , že aj inde tak bolo , hlavne vo väčších mestách ...v tej dobe to tak bolo .
    Verím tomu , že kópia zmluvy by sa tam našla ...respektíve u správcu bytov by sa tiež mohla nachádzať ...
    Lenže to chce čas a pevné nervy ...ale dá sa to ...

    Ako docielit prerozdelenie pivnic????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.