Zavrieť

Porady

Aktivácia SIM

Príjemné popoludnie, prosím Vás o radu, kam by ste v PÚ zaúčtovali aktiváciu SIM karty do mobilu? 501 alebo 518? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ormika
    Príjemné popoludnie, prosím Vás o radu, kam by ste v PÚ zaúčtovali aktiváciu SIM karty do mobilu? 501 alebo 518? Ďakujem.
    Prvú aktiváciu zvyknem účtovať ako súčasť vstupnej ceny telefónu.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Hmmm.... čiže ak mám telefón za 1 Sk a aktivácia je 200 Sk tak to dám všetko na 501/AE? (účtujem B spôsobom, na krátkodobý majetok mám samostatnú AE a samozrejme operatívnu evidenciu). Vďaka za ďalší názor.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ja keď k tomu kúpim hneď aj puzdro, tak cenu telefonu upravim ešte aj o toto puzdro a zaevidujem do svojej operativnej evidencie takehoto drob. majetku.
    Málo kedy sa totiť stane, že sa kupuje následne taký istý druh telefonu - rozmer.
    Naposledy upravil Janca : 14.11.05 at 12:13 Dôvod: doplnenie

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak budem vyraďovať telefón, tak ho vyradím len v cene 1 Sk, lebo SIM-ka pôjde o dva roky zase do nového telefónu. Áno?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ormika
    Ak budem vyraďovať telefón, tak ho vyradím len v cene 1 Sk, lebo SIM-ka pôjde o dva roky zase do nového telefónu. Áno?
    Túto situáciu by ste riešili až keď nastane. V praxi sa často stáva, že s novým mobilom sa poskytuje aj nová karta. V prípade drobného majetku však nemusíte pristupovať k nemu ako k súboru. Zahrnuli ste mobil do nákladov (výdavkov) a z operatívnej evidencie ho vyradíte iba zápisom o vyradení, t.j. už o tejto skutočnosti nerobíte viac účtovných zápisov.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Janca
    Ja keď k tomu kúpim hneď aj puzdro, tak cenu telefonu upravim ešte aj o toto puzdro a zaevidujem do svojej operativnej evidencie takehoto drob. majetku.
    Tak v tomto prípade puzdro nepovažujem za súčasť vstupnej ceny telefónu, ale za bežný režijný materiál. Puzdro mi nijako nezvyšuje ani nerozširuje funkcie mobilu. Tak k tomu pristupujem.
    Ani tašku k notebooku neuvažujeme zahrnúť do jeho vstupnej ceny a pod.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    AVO
    Túto situáciu by ste riešili až keď nastane. V praxi sa často stáva, že s novým mobilom sa poskytuje aj nová karta. V prípade drobného majetku však nemusíte pristupovať k nemu ako k súboru. Zahrnuli ste mobil do nákladov (výdavkov) a z operatívnej evidencie ho vyradíte iba zápisom o vyradení, t.j. už o tejto skutočnosti nerobíte viac účtovných zápisov.
    A v praxi sa dosť často stáva, že po dvoch rokoch ak si vymeníte telefón, tak vám SIM karta zostane a kúpite si nový telefón. Takže ja to asi zaúčtujem na 501/AE a v operatívnej evidencii zapíšem zvlášť telefón, zvlášť kartu a ak telefón vyradím, tak s tým nebudem mať problém čo so SIM kartou. ALe to je to myslím už len detajl . Ďakujem

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Takze prva aktivacia SIM karty a mobil za 1sk uctujem na ucte 501 v cene spolu a v oper. evidencii vediem telefon 1sk?
    mozem to tak robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.