Zavrieť

Porady

svadba

Viete mi niekto vysvetlit tieto 2 odseky ZP?
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
- myslí sa tým pracovné voľno presne na deň, kedy sa koná svadba alebo deň vopred?

(3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.
- to či zamestnávateľ poskytne pracovné voľno bez alebo s náhradou mzdy závisí na dohode alebo ako si to mám vysvetliť?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    gabusss Pozri príspevok
    čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
    gabusss aj ja sa pripájam,nech ti to výjde
    Je fakt, že keby si mala svadbu v piatok /alebo v iný pracovný deň/, čo je dnes už bežné, mala by si nárok na platené voľno

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ja som mala pred rokom svadbu vo štvrtok, ale nakoľko som bola živnostník, nikto mi platené voľno nedal

    ale ved to je jedno...voľno-nevoľno, hlavne nech vám všetko vyjde podľa vašich želaní...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabusss Pozri príspevok
    Viete mi niekto vysvetlit tieto 2 odseky ZP?
    e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca,
    - myslí sa tým pracovné voľno presne na deň, kedy sa koná svadba alebo deň vopred? ÁNo, deň svadby.

    (3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.
    - to či zamestnávateľ poskytne pracovné voľno bez alebo s náhradou mzdy závisí na dohode alebo ako si to mám vysvetliť?
    Je to na rozhodnutí zamestnáv.
    Dakujem
    V texte tučným.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabusss Pozri príspevok
    moju a v sobotu
    Blahoželám, ale kedže bude v sobotu, a ak to nie je inak tvoj pracovný deň, nebudeš ho mať preplatený.

    gabusss je offline (nepripojený) gabusss

    gabusss
    čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    gabusss Pozri príspevok
    čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
    ak nemáš na sobotu rozvrhnutú smenu, nemáš nárok na platené volno v zmysle odst. e). Môžeš požiadať zamestnávatela o ďalšie volno, je však na rozhodnutí zamestnávatela, či bude s náhradou mzdy alebo bez.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabusss Pozri príspevok
    čiže ak pripadne svadba na sobotu, tak mám nárok na prac. voľno v sobotu? tak to mi moc nepomôže
    Nie že ju teraz preto zrušiš, to by bola škoda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.