Zavrieť

Porady

Ziadatel uveru zo statneho fondu rozvoja byvania - druh a druzka???

Dobry den

s priatelom sme sa rozhodli ziadat o uver zo statneho fondu rozvoja byvania, no na MU nam povedali, ze musime byt manzelia, kedze mame list vlastnictva na oboch aj stavebne povolenie je na oboch.

Velmi sa mi to nezda a preto prosim o radu, ci s tym ma niekto skusenost a ci niektora dvojica ziadala o uver bez toho, aby boli manzelia.

dakujem za pomoc

s pozdravom
Xenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Nemusí byť žiadateľ v manželskom zväzku, môže byť aj singl ale má menej šance získať SFRB .... Druhá vec je LV - ak žiadate o SFRB musí byť na LV zapísaný iba ten jeden žiadateľ ... moja skúsenosť .

    xxxenka1 je offline (nepripojený) xxxenka1

    xxxenka1
    Takze ak budeme spolu ziadat ja a moj priatel s tym, ze list vlastnictva je tiez na oboch, bude to ok? prijem sa bude posudzovat nas oboch?
    dakujem

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    xxxenka1 Pozri príspevok
    Takze ak budeme spolu ziadat ja a moj priatel s tym, ze list vlastnictva je tiez na oboch, bude to ok? prijem sa bude posudzovat nas oboch?
    dakujem
    Podla mna nie. Pokial nie ste manzelia, moze byt ziadatel iba jeden a tym padom bude posudzovany iba jeho prijem. Vyhodou je ze Vam ten druhy z dvojice moze rucit. Prajem vela vytrvalosti pri vybavovani, nam to trvalo skoro pol roka. Teraz sa uz tesime z uveru a postupne miname.

    xxxenka1 je offline (nepripojený) xxxenka1

    xxxenka1
    No zda sa mi to troska zvlastne, tak nam teda fakt nic ine neostava iba sa rychlo vziat kvoli uveru lebo aj dom sme zacali stavat spolocne, List vlastnictva pozemku je tiez na oboch aj stavebne povolenie je na oboch a dokonca aj prijem nam vychadza iba ked to spocitame spolocne.....
    dakujem za odpovede.

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    A uplne idealne je aby ste mali dieta. Je skoro nerealne aby sa manzelia bez deti zmestili pod hornu hranicu prijmu.

    Ziadatel uveru zo statneho fondu rozvoja byvania - druh a druzka???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.